Выбрать страницу

Монастир Різдва Пресвятої Богородиці в м.Черкаси відмітив 80-річчя відродження богослужінь і 20-річчя відновлення чернечого життя (+ВІДЕО)

18 листопада 2022 р. митрополит Черкаський і Канівський Феодосій очолив Божественну Літургію в монастирі Різдва Пресвятої Богородиці в м. Черкаси. Високопреосвященнішому владиці співслужили вікарії Черкаської єпархії: намісник монастиря архієпископ Золотоніський Іоанн та єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній, благочинний у справах монастирів єпархії. Архіпастирям співслужили секретар єпархії протоієрей Василій Вознюк, благочинний Черкаського округу протоієрей Сергій Чумак, благочинний Городищенського округу протоієрей Іоанн Жигало, духовенство єпархії та гості у священному сані.

На Малому вході, за багаторічне і гідне служіння Церкві, митрополит Феодосій нагородив клірика Шполянського округу протоієрея Георгія Чуракова правом служіння Божественної літургії з відкритими Царськими вратами до “Отче наш”.

За богослужінням було піднесено молитву за мир в Україні. Після євхаристійного канону митрополит Феодосій звершив дияконську хіротонію над іподияконом Артемієм Дзинзусом.

На завершення Літургії митрополит Феодосій виголосив проповідь, у якій розповів про більш ніж столітню історію обителі на честь Різдва Пресвятої Богородиці. “Складна доля монастиря повторює складну долю нашого народу і кожної віруючої людини, яка жила у 20 столітті”, – підсумував архіпастир. Архієрей також привітав намісника монастиря архієпископа Іоанна з пам’ятними датами: 116-річчям заснування обителі, 80-ю річницею відновлення богослужінь у головному храмі монастиря і 20-ю річницею відродження в ньому чернечого життя.

Після богослужіння відбувся традиційний Хресний хід навколо міського кварталу, на землях якого раніше розташовувався монастир. Молитовна хода відбувається щорічно в день заснування обителі.

***

Історія монастиря Різдва Пресвятої Богородиці в м. Черкаси сягає початку минулого століття, коли 1901 року городяни Стефан Ромодан та Іван Кривокобильський пожертвували дві незабудовані ділянки, що належали їм у Черкасах, Жаботинському Свято-Онуфріївському монастирю для облаштування подвор’я. На той момент обитель активно розвивалася: окрім насиченого молитовного життя монастир мав фінансову можливість утримувати власний цегельний завод.
У 1903-1906 рр. на території подвор’я було споруджено храм на честь Казанської ікони Божої Матері. Його освячення відбулося 5/18 листопада 1906 року. Літургію і чин освячення храму, з благословення митрополита Київського Флавіана (Городецького), очолив вікарій Київської єпархії єпископ Чигиринський Платон (Рождєственський). Аж до революції 1917 р. при подвор’ї проживало кілька ченців, які поєднували звершення богослужінь із господарськими працями.
У 1921 р., через тиск з боку більшовицької влади і “священиків” сусіднього храму, що став “кафедральним собором” самосвятів-липківців УАПЦ, намісник Жаботинського монастиря ігумен Митрофан (Нищун) ухвалив рішення про закриття подвор’я. З 1922 р. воно слугувало лише резиденцією єпископа Черкаського Миколая (Браїловського), вікарія Київської єпархії (1921-1923).
Зважаючи на важке матеріальне становище і високі податки, покладені радянською владою на Церкву, того ж 1922 р. Жаботинський монастир заявив про неможливість утримувати подвор’я, і його, крім храму, віддали дитячому притулку: братія перейшла на приватні квартири, але збиралася на богослужіння до храму. У 1923 р. храм було закрито. З 1942 р. знову відкритий храм був головною діючою церквою Черкас, духовним центром міста. Аж до освячення Архангело-Михайлівського собору, храм був кафедральним, у ньому розташовувалася архієрейська резиденція. У 2002 р. рішенням Священного Синоду УПЦ (Журнал №39) було визначено відкрити при храмі чоловічий монастир Різдва Пресвятої Богородиці, намісником якого в 2010 р. було призначено архімандрита Іоанна (Вахнюка), який став у 2015 р. єпископом Золотоніським, вікарієм Черкаської єпархії.
У благоліпному, відреставрованому храмі зараз регулярно відбуваються уставні богослужіння. Монастир є однією з “візитівок” православних Черкас – місцем, де парафіяни, прочани та гості міста можуть піднести свої найпотаємніші молитви Богу.

Інформаційно-новинний відділ Черкаської єпархії

Количество просмотров: 71

Цей запис також доступний на: Russian

Об авторе

Подписывайтесь на наши каналы в Telegram, Яндекс.Дзен и в других соц.сетях...

ОСТАННІ ПОДІЇ

КАЛЕНДАР НОВИН

Квітень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Бер    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Відео-новини єпархії

ПРИЄДНУЙТЕСЬ ДО НАС

Помітили помилку?

Виділіть текст з помилкою і натисніть
Дякуємо за допомогу!