Архієпископ Феодосій молитовно відзначив малий День Ангела у Києво-Печерській Лаврі

27 серпня, в день пам’яті перенесення мощей преподобного Феодосія Печерського, Божественну літургію в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври очолив Намісник Печерського монастиря митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. Його Високопреосвященству співслужили тезоіменитий архієпископ Боярський Феодосій, архієпископ Ніжинський Климент, архієпископ Бородянський Варсонофій, архієпископ Фастівський Даміан, єпископ Баришівський Віктор.

Після читання Євангелія владика Павел звернувся до всіх з архіпастирським словом.

По благословінню Намісника Лаври Євхаристичний канон на Літургії очолив архієпископ Феодосій.

На завершення богослужіння був звершений молебень перед іконою преподобного Феодосія, після чого митрополит Павел привітав владику Феодосія з днем небесного покровителя та вручив богослужбову просфору.

У перший день передсвята Успіння Пресвятої Богородиці 927 років тому в Києво-Печерському монастирі була звершена урочиста подія. У супроводі небесного знамення нетлінні мощі засновника спільножитного чернецтва на Русі преподобного Феодосія, ігумена Печерського були перенесені з Дальніх печер у новозбудовану Велику церкву обителі, де вони почивали до вибуху собору в 1941 році.

За матеріалами сайту lavra.ua