Керуючий Північним київським вікаріатством архієпископ Феодосій очолив Літургію в Покровському храмі м.Києва

19 січня, у свято Святого Богоявлення – Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Іісуса Христа, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія в Покровському храмі на набережній Дніпра на Оболоні була звершена святкова Божественна Літургія архієрейським чином.

Богослужіння очолив вікарій Київської Митрополії архієпископ Боярський Феодосій, керуючий Північним київським вікаріатством. Високопреосвященному владиці співслужили єпископ Васильківський Миколай, єпископ Переяслав-Хмельницький Діонісій, благочинний Оболонського церковного округу протоієрей Володимир Терещук, настоятель храму протоієрей Миколай Терещук, а також духовенство собору та гості у священному сані.

На сугубій єктенії були піднесені молитви про єдність Православної Церкви та про мир в Україні.

Після закінчення Літургії архієпископ Феодосій звернувся до парафіян зі словом проповіді.

Хрещення Господнє від святого Іоанна Предтечі описує святий євангеліст Матфей словами: «Хрестившись, Іісус вийшов зразу ж з води, – і ось, розкрились Йому небеса, і побачив Іоанн Духа Божого, Котрий сходив, як голуб, і спускався на Нього» (Мф. 3:16). У цей час почувся голос Божий з неба: «Цей є Син Мій Улюблений, у Котрому Моє благовоління» (Мф. 3:17). Таким чином Бог, єдиний по природі та троїчний в іпостасях, явив Себе світу, через що свято Хрещення має назву Богоявлення.

Після богослужіння Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив велике освячення вод Дніпра в Оболонському районі Києва, біля Свято-Покровського собору.

« Мар