Архієпископ Феодосій очолив святкування 180-річчя освячення храму святителем Філаретом (Амфітеатровим)

24 жовтня, в день пам’яті преподобних Оптинських старців, архієпископ Черкаський і Канівський Феодосій очолив Божественну літургію в Преображенському храмі с.Мошни Черкаського району. Владиці співслужили клірики Черкаського благочиння.

Преображенський храм є пам’яткою архітектури, був освячений в жовтні 1840 року митрополитом Київським і Галицьким, святителем Філаретом (Амфітеатровим). Автор проекту церкви – італійський архітектор Георгій (Джорджо) Торічеллі, який працював міським архітектором Одеси.
Церква побудована в нехарактерному для православних храмів стилі, що поєднує в собі романтичний стиль з неоготики. Над притвором розташована вежа-дзвіниця заввишки 44 метри, кути якої підкреслені тонкими пінаклями.

Перед початком богослужіння Владику гостинно зустрів настоятель храму протоієрей Олег Мархалевич, церковний причт і парафіяни.

По завершенні богослужіння владика Феодосій привітав настоятеля і громаду храму з ювілеєм і звернувся до численних парафіян зі словом проповіді.

Також владика вручив церковні нагороди благодійникам приходу.

« Фев