Архієпископ Черкаський і Канівський Феодосій очолив святкування 125-річчя храму в Рівненській єпархії

10 грудня 2020 року, у день шанування ікони Божої Матері Знамення, у селищі Квасилів, Рівненського району відсвяткували 125–річчя з дня освячення місцевого Свято-Петро-Павлівського храму. Святкові урочистості з благословення правлячого архієрея Рівненської єпархії Високопреосвященнішого Варфоломія, митрополита Рівненського і Острозького очолив архієпископ Черкаський і Канівський Феодосій, якому співслужив єпископ Дубенський Пимен, вікарій Рівненської єпархії.

10 грудня 1895 року в чеському, на той час, селищі Квасилів Рівненського уїзду архієпископ Волинський і Житомирський Модест у присутності Волинського губернатора С.П. Суходольського, всієї місцевої влади та членів Навчального комітету Святійшого Синоду освятив чеський православний храм.

За Божественною літургією владикам співслужили секретар єпархії протоієрей Олександр Єгоров, благочинний Рівненського Центрального благочиння протоієрей Михаїл Жаровський, прессекретар архімандрит Герман (Кулакевич), настоятель храму протоієрей Петро Грицюк та духовенство Рівненської і Черкаської єпархій.

Під час Богослужіння було виголошено особливу молитву про подолання вірусної хвороби Ковід-19.

Перед початком Хресного ходу архієпископ Феодосій привітав настоятеля та усіх присутніх зі знаменною датою, подякував митрополиту Варфоломію за можливість молитися на Рівненщині, єпископу Пимену за співслужіння. Владика подарував для храму від Черкаської єпархії ковчег з часткою мощей преподобномученика Макарія Канівського.

На могилі настоятелів протоієрея Феодора та протоієрея Романа Леошека було звершено заупокійну літію.

Насамкінець настоятель подякував архіпастирям та присутнім за спільну молитву.

rivne.church.ua