Архієпископ Феодосій очолив урочистості з нагоди дня пам’яті святителя Луки (Войно-Ясенецького)

11 червня у кафедральному Архангело-Михайлівському соборі Черкас відбулися урочистості з нагоди дня пам’яті видатного вченого-медика і подвижника Православ’я — святителя Луки (Войно-Ясенецького). Як відомо, цьогоріч виповнюється 60 років з дня кончини цієї видатної особистості та 100-річчя його священицької хіротонії, тому 2021 рік оголошено роком особливого шанування святителя Луки.

Початком сьогоднішніх урочистостей в Черкасах стала Божественна літургія, яку очолив Високопреосвященніший архієпископ Черкаський і Канівський Феодосій. Владиці співслужили вікарні архієреї: Преосвященний єпископ Золотоніський Іоанн та Преосвященний єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній, а також духовенство Черкаської єпархії.

За Божественною літургією була піднесена молитва до Бога за мир в Україні.

Владика Феодосій виголосив проповідь, присвячену пам’яті святителя Луки.

Серед присутніх за сьогоднішнім урочистим богослужінням були молоді випускники Черкаської медичної академії, а також правнучка видатного святителя Тетяна Валентинівна Войно-Ясенецька, представники грецької діаспори Черкас.

По завершенні Божественної літургії відбувся молебень біля пам’ятника святителю Луці, що встановлений навпроти кафедрального собору. Владика Феодосій сердечно привітав молодих випускників Черкаської медичної академії, надав їм своє молитовне благословення та вручив кожному на згадку про сьогоднішню подію портрет святителя Луки, який вважається небесним покровителем всіх медпрацівників.

Прес-служба Черкаської єпархії

« Мар