Архієпископ Феодосій: Помилкова еклезіологія Фанару очевидна православному світу

21 березня 2020 року архієпископ Боярський Феодосій (Снігірьов), вікарій Київської Митрополії прокоментував помилковість еклезіології Константинопольського патріархату і пояснив, чому вона очевидна повноті православного світу, в інтерв’ю «Першому Козацькому».

Коментуючи останні рішення Священного Синоду УПЦ, який назвав еклезіологію Константинопольського патріархату помилковою і підкреслив гостру необхідність вирішення українського церковного питання, архієрей зазначив, що на відміну від католицької церкви, «еклезіологія Православ’я – це еклезіологія Соборності, соборного керування Церквою»: «Кожна Церква представляється на міжправославних зборах своїм Патріархом, представником Синоду».

«Патріарх Константинопольський, після відпадання Риму від повноти православного світу, сприймався всі ці століття першим серед рівних. Першим по честі серед рівних Патріархів. Ніколи йому не надавалося значення як керівника, володаря православного світу. Тим не менш, такі функції, принаймні в кулуарах Фанару, Константинопольський патріарх собі присвоює», – зазначив архієпископ Феодосій.

За його словами, визнання ПЦУ Фанаром є одним із результатів такої еклезіології.

«ПЦУ – це лише побічний продукт, визнання групи, яка, на загальну думку православного світу, не має апостольського спадкоємства в своїх хіротоніях, раптом була визнана Константинополем одноосібно і єдиновладно, було визнано, що у них є апостольське преємство, і в цьому з усією відвертістю проявилися папські домагання й еклезіологічна хибність вчення Константинопольського патріархату», – уклав він.

spzh.news

« Мар