Архієпископ Феодосій: Розкольницькі «таїнства» – як фальшиві гроші

Архієпископ Феодосій пояснив, у чому полягає небезпека участі в «таїнствах» ПЦУ.

Розкольницькі «таїнства» схожі на фальшиві гроші, зазначив вікарій Київської Митрополії архієпископ Боярський Феодосій (Снігірьов) в ефірі телеканалу КРТ.

«Бувають справжні гроші, а бувають фальшиві. Розрізнити їх дуже складно, якщо подивитися з першого погляду. А пенсіонеру взагалі неможливо розрізнити, у якого зір поганий. Але тим не менш одна купюра справжня, а інша, фальшива, хоч з вигляду однакові, – сказав архієрей. – Звичайно, порівняння може бути не дуже коректне, але щось подібне відбувається і в церковному, релігійному житті».

Архієпископ Феодосій нагадав, що можна прийти і зробити той самий обряд, але самої суті обряду отримати не вийде, якщо він здійснюється в розкольницькій структурі. Він звернув увагу на те, що людина, яка прийшла в ПЦУ через ідеологію, ризикує втратити найважливіше – спасіння душі.

«Невже якщо в людини є хоч найменший сумнів у правильності того, що вона отримає, зайшовши під дах того чи іншого храму, людина може ось так от завдяки ідеології, яка привела його в храм ПЦУ <…>, так своє життя вічне підставити під сумнів», – сказав ієрарх УПЦ.

Він також зазначив, що Константинопольський патріарх Варфоломій запустив механізм розколу, який вже призвів до крихкого зламу канонічного балансу.

Архієпископ Феодосій закликав вірян міцно взятися за молитву, щоб Господь допоміг подолати розкол, найбільшою проблемою якого стало те, що люди почали відходити від віри під впливом беззаконь, щовідбуваються.

Архієрей також зазначив, що наш народ миролюбний, але його легко обдурити.

spzh.news

« Мар