Архієпископ Феодосій співслужив Предстоятелю в день пам’яті прп.Нестора Літописця (+ВІДЕО)

9 листопада, в день святкування пам’яті преподобного Нестора Літописця та Собору святих Київської духовної академії, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Його Блаженству співслужили намісник Києво-Печерської обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, архієпископ Вроцлавський і Щецинський Георгій (ієрарх Польської Православної Церкви), митрополит Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій, ректор Полтавської місіонерської духовної семінарії митрополит Полтавський і Миргородський Филип, митрополит Ізюмський і Куп’янський Єлисей, митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, митрополит Володимир-Волинський і Ковельський Володимир, митрополит Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон, митрополит Сєверодонецький і Старобільський Никодим, голова Учбового комітету при Священному Синоді УПЦ митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, ректор Почаївської духовної семінарії архієпископ Шумський Іов, архієпископ Городницький Олександр, архієпископ Боярський Феодосій, архієпископ Фастівський Даміан, архієпископ Вознесенський і Первомайський Олексій, ректор Московської духовної академії і семінарії єпископ Звенигородський Питирим, єпископ Слуцький і Солегорський Антоній (Білоруська Православна Церква), віце-ректор Полтавської місіонерської духовної семінарії єпископ Новосанжарський Веніамін, єпископ Баришівський Віктор, ректор КДАіС єпископ Білогородський Сильвестр, єпископ Дубенський Пимен, єпископ Ялтинський Нестор, єпископ Переяслав-Хмельницький Діонісій, проректор з виховної роботи КДАіС єпископ Згурівський Амвросій, а також викладачі, випускники, студенти та гості Київський духовних шкіл у священному сані.

Богослужбові піснеспіви виконували студентські хори під керівництвом архімандрита Романа (Подлубняка) та архімандрита Леонтія (Тупкала).

Під час малого входу Предстоятель вручив богослужбові нагороди духовенству Київської духовної академії.

За богослужінням була піднесена сугуба молитва про мир в Україні та про єдність Православ’я у всьому світі.

Після Херувимської пісні була звершена священницька хіротонія над дияконом Іллєю Жовтяком, студентом I курсу магістратури КДА.

Після запричасного вірша проректор Київської духовної академії з навчально-методичної роботи архімандрит Філарет (Волошин) звернувся до вірян зі словом проповіді.

На завершення богослужіння Предстоятель привітав усіх із днем пам’яті небесного покровителя Київських духовних шкіл — преподобного Нестора Літописця.

Після Божественної літургії в актовому залі Києво-Печерської Лаври відбувся річний акт Київської духовної академії і семінарії. Захід очолив Блаженніший Митрополит Онуфрій.

Напередодні Предстоятель звершив всенічне бдіння в Успенському соборі Лаври.

Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ

« Фев