Архієпископ Феодосій співслужив Предстоятелю на урочистостях з нагоди прославлення святих в Олександрії

21 червня 2021 року, у день Святого Духа, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив святкове богослужіння у Покровському кафедральному соборі в Олександрії.

Предстоятелю співслужили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем, митрополит Кіровоградський і Новомиргородський Іоасаф, митрополит Новокаховський і Генічеський Філарет, митрополит Кременчуцький і Лубенський Миколай, архієпископ Черкаський і Канівський Феодосій, архієпископ Обухівський Іона, архієпископ Олександрійський і Світловодський Боголєп, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, духовенство єпархії та гості у священному сані.

За богослужінням звершили чин прославлення місцевошанованих святих Олександрійської єпархії: священномучеників пресвітерів Василія Слотвинського, Феодора Статкевича, Олександра Балануци, Іакова Іллічевського і блаженної сповідниці Іуліти Педан. За традицією були оголошенні рішення Священного Синоду УПЦ щодо встановлення шанування святих і зачитані їх житія. Потім новопрославленим святим проспівали тропар, кондак і величання.

Священний Синод ухвалив внести блаженну Іуліту до числа місцевошанованих святих Олександрійської єпархії УПЦ 3 квітня 2019 року. Обрітення мощей святої відбулось 17 травня того ж року. Місцеве шанування священномучеників Василія, Феодора, Олександра та Іакова Синод благословив 9 грудня 2020 року.

Після читання Святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до пастви зі словом проповіді.

За Літургією особливо помолились про припинення епідемії, про лікарів та хворих.

Після Божественної літургії священнослужителі та віряни піднесли молитви новопрославленим святим.

На завершення богослужіння Блаженніший Митрополит Онуфрій благословив паству та привітав усіх зі святом. Керуючий Олександрійською єпархією архієпископ Боголєп виголосив вітальне слово та подякував Предстоятелю за архіпастирський візит.

Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ

« Фев