Архієпископ Феодосій відкрив ІХ Всеукраїнський фестиваль колядок і щедрівок у Києво-Печерській Лаврі

10 січня 2020 року (у період різдвяних свят) в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських Києво-Печерської Лаври відбулося відкриття IХ Всеукраїнського фестивалю колядок і щедрівок «Різдвяний передзвін». Урочистий концерт був проведений з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, під патронатом Намісника Києво-Печерської обителі митрополита Вишгородського і Чорнобильського Павла і за ініціативою керівника інформаційного відділу Лаври архімандрита Іларіона.

Перед початком фестивалю до учасників і гостей торжества зі словом вітання звернувся вікарій Київської Митрополії архієпископ Боярський Феодосій, який передав усім благословення і вітання від Блаженнішого Митрополита Онуфрія і Намісника Лаври митрополита Павла, після чого від себе особисто привітав присутніх зі святом Різдва Христового: «Різдво Христове – цей час зовсім особливий, і свято Різдва особливим настроєм відвідує віруючих людей. Його настрій тихий, досконалий і благодатний. Свято Різдва – це коли Бог стає людиною, духовне з’єднується з земним, божественність і плотяність земна зливаються воєдино, не порушуючи гармонії один одного, коли земне долучається до небесного. Ось саме такий настрій відвідує нас в ці дні, коли земне не суперечить небесному.

У Різдвяні дні Господь показує нам, що земне може з’єднуватися з небесним і не суперечити йому. Як це проявляється? Це проявляється в тому, що за домашніми столами, в гостях за виконанням колядок ми не порушуємо гармонію цього свята. Начебто і земні речі ми виконуємо, але совість наша не уражається від цього. І ця земна, тиха, вдячна розрада – це те, що несе в собі свято Різдва.

І ось сьогодні, в день фестивалю, коли свої колядки представлять різні колективи, мені хочеться побажати вам, щоб ці піснеспіви приносили нам мир, а ми з вами цей мир пронесли в наші родини, в наші будинки, на роботу для тих людей, хто повною мірою ще не може прийняти мир і радість Христову. Ще раз вітаю всіх зі святом і бажаю, щоб цей фестиваль був втішним і благодатним для кожного з нас, а Богонемовля Христос завжди перебував в наших серцях, зігріваючи їх радістю, теплом і любов’ю». Також владика Феодосій призвав на всіх Боже благословення.

Від імені організаторів фестивалю зі словом звернувся архімандрит Іларіон: «Нова радість стала, яка не бувала!  Ця справжня нова радість поєднала Небо і землю, вона порушила до глибини людські душі і серця, огорнула цілу вселенну. Жодна з радостей не була такою величною і всеохоплюючою, як радість Христового Різдва. Тому ми співаємо сьогодні: “Вселенная, веселися! Бог від Діви народився”. До всіх людей прийшов Син Божий, бо всіх земних дітей Своїх возлюбив Отець Небесний, бо заради всіх Єдинородний Син Божий до пекла зійде, щоб усім дарувати життя вічне. І всі знають і відзначають цю радість: “Небо і земля нині торжествують, Ангели й люди весело святкують”. Радість Різдва Христового наповнила вселенну від сходу до заходу, від краю до краю, радість нова, велика, яка не бувала: “Щоб землю з Небом в одно злучити Христос родився – славімо Його!”».

У фестивалі взяли участь: хор Київської академії і семінарії, Христина Соловій, хор дівчаток «Вогник» Київського Палацу дітей та юнацтва, тріо бандуристок НМАУ ім. П. І. Чайковського, хор хлопчиків КССМШ ім. М. В. Лисенка, молодіжний церковний хор «Радуйся» при храмі святих Косми і Даміана, протоієрей Олександр Клименко, хор храму на честь ікони Божої Матері «Живоносне Джерело» Києво-Печерської Лаври, ансамбль народної пісні «Громиця», хорова капела «Дніпро» Національного університету ім. Т. Г. Шевченка.

Під час концерту були звершені пожертвування на лікування дітей з онкозахворюваннями.

Після виступу всіх гостей фестивалю архімандрит Іларіон подякував владиці Феодосію за слово напуття і благословення, учасників – за прекрасно виконані музичні твори, гостям за те, що розділили радість свята Різдва Христового під Покровом Божої Матері в Києво-Печерській обителі. Отець Іларіон висловив надію, що ще багато років цей фестиваль буде збирати талановитих учасників в стародавньому Печерському монастирі на Київських пагорбах. Також молодим учасникам фестивалю від імені митрополита Павла архімандрит Іларіон передав солодкі подарунки.

www.lavra.ua