Архієпископ Феодосій вклонився пам’яті святителя Луки (Войно-Ясенецього) з нагоди 95-річчя його відвідування Черкас в архієрейському сані

14 січня 2021 року після Божественної літургії у кафедральному Михайлівському соборі Високопреосвященніший архієпископ Черкаський і Канівський Феодосій очолив хресну ходу до пам’ятника видатному святителю Луці (Войно-Ясенецькому), встановленому у Соборному парку Черкас навпроти собору. Там відбувся молебень святому.

Приводом для цієї події стала знаменна історична дата: рівно 95 років тому майбутній святитель уперше прибув до Черкас в архієрейському сані, щоби провідати своїх батьків. Як відомо, батьки святителя поховані на тому самому місці, де нині побудований кафедральний собор: колись тут було православне кладовище, перетворене радянською владою на парк відпочинку.

У своєму слові, з яким владика Феодосій звернувся до присутніх, він зазначив видатні заслуги святителя Луки як перед Православною Церквою, так і перед світовою медичною наукою.

У благословення і на згадку про сьогоднішню подію архієпископ Феодосій подарував кожному невеликий нарис про життя святителя Луки, виданий за активне сприяння його автора та упорядника, відомої черкаської журналістки Галини Компанієць.

Прес-служба Черкаської єпархії