Архієпископ Феодосій вклонився шанованому списку чудотворного образу Божої Матері «Несподівана радість»

22 грудня 2020 року Високопреосвященніший архієпископ Черкаський і Канівський Феодосій прибув з архіпастирським візитом в смт.Іркліїв Чорнобаївського району, де очолив Божественну літургію в місцевому Свято-Троїцькому храмі. У цьому храмі знаходиться чудотворний список ікони Божої Матері «Несподівана радість»: історичну появу цього образу Православна Церква згадує саме сьогодні.

Список образу, який знаходиться в Троїцькому храмі Ірклієва, теж давній: його вік становить близько 300 років. Довгий час він перебував в жіночому скиту села Лукашівка, недалеко від Ірклієва. Згодом, коли свята обитель була знищена богоборчою радянської владою, святий образ «Несподівана радість» шанобливо передавався з рук в руки і зберігався у благочестивих людей. І коли на головному пагорбі селища виріс красень-храм, а це відбулося порівняно недавно, в 1997 році – ікона була передана сюди для загального поклоніння віруючими. Головним будівельником і настоятелем цього храму став нинішній вікарний єпископ Золотоніський Преосвященний Іоанн (Вахнюк), який в той час служив в сані архімандрита.

Перед початком Літургії владика Феодосій вклонився святому образу, прикрашеному в центрі храму.

За Божественною літургією владиці Феодосію співслужили вікарій Черкаської єпархії та настоятель Троїцького храму єпископ Золотоніський Іоанн, клірики Чорнобаївського, Золотоніського та Кам’янського біологічний, а також священики, які приїхали сюди з сусідніх єпархій.

По завершенні літургії владика Феодосій виголосив проповідь, розповівши історію появи чудотворного образу «Несподівана радість», а також про православні традиції шанування святих ікон, присвячених Божій Матері.

За богослужінням були присутні почесні гості, серед яких – Почесний голова Незалежної асоціації об’єднання сільськогосподарських підприємств Чорнобаївського району Петро Григорович Душейко.

Прес-служба Черкаської єпархії

« Мар