Выбрать страницу

Архієпископ Феодосій взяв участь у відкритті Міжнародної наукової конференції «Церква мучеників: гоніння на віру та Церкву в ХХ столітті» (+ВІДЕО)

6 лютого 2020 року, в Актовій залі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври (корпус №45) відбулось відкриття дводенної Міжнародної наукової конференції «Церква мучеників: гоніння на віру та Церкву в ХХ столітті». Захід проходить з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія.

Організаторами наукового форуму виступили: Київська духовна академія і семінарія та Центр вивчення спадщини Новомучеників і Сповідників ХХ століття.

Конференція представлена науковцями з 17-ти країн. Всього бере участь 98 доповідачів (60 очних і 38 заочних). Участь у пленарному засіданні та секціях, які будуть представлені на конференції, від Київських духовних шкіл беруть викладачі та студенти КДАіС.

Метою форуму є: вивчення спадщини і подвигу Новомучеників і Сповідників ХХ століття, пошук, узагальнення та систематизація свідоцтв і джерел з історії гонінь на Православну Церкву та репресій проти православного духовенства за радянських часів, дослідження архівних справ репресованого духовенства, реабілітація та увічнення пам’яті жертв репресій, осмислення сповідницького шляху Православної Церкви в роки богоборчих гонінь, відродження пам’яті святих новомучеників і сповідників Православної Церкви ХХ століття.

Перед початком пленарного засідання відбувся брифінг за участі ректора Київської духовної академії і семінарії єпископа Білогородського Сильвестра, проректора з науково-богословської роботи професора Володимира Вікторовича Буреги та координатора Центру вивчення спадщини Новомучеників і Сповідників ХХ століття, директора Міжнародного інституту афонської спадщини Сергія Вікторовича Шумило.

Пленарне засідання розпочалось спільною молитвою «Царю Небесний», після чого модератор засідання керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Бориспільський і Броварський Антоній звернувся до присутніх зі вступним словом та оголосив вітальне слово.

Зокрема, Його Високопреосвященство зазначив: «Наше ставлення до пам’яті новомучеників має поєднувати в собі інтелектуальні зусилля з молитовним зверненням до них. Адже нові мученики за Христа — це наші заступники перед Богом. Тому я хочу побажати учасникам сьогоднішньої конференції не тільки розумом вивчати документи історії, а й серцем сприймати те послання, те свідоцтво віри, яке звертають до нас новомученики і сповідники ХХ століття».
«Будемо пам’ятати про їхній подвиг і будемо просити їхньої допомоги на нашому життєвому шляху» — закликав архіпастир.

Далі митрополит Антоній зачитав вітальне слово Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія. У своєму слові Блаженніший владика акцентував увагу присутніх на тому, що історія Православної Церкви в радянський період — це трагічна і велична водночас сторінка минулого століття, яка залита багряною кров’ю безвинно вбитих православних християн.

«Ми сьогодні зібралися на науковий форум не тільки для того, щоб ще раз поглянути на трагічну сторінку минулого століття, але і для того, щоб зрозуміти і ще раз переконатись, що сили зла, «ворота пекла» не можуть здолати Церкву (Мф. 16:18). Наша Церква — це Церква мучеників, а їхня пролита кров — це свідчення незламної віри в Бога» — підкреслив Предстоятель.

Ректор Київської духовної академії і семінарії єпископ Білогородський Сильвестр зачитав вітальне слово Митрополита Східно-Американського і Нью-Йоркського Іларіона, Першоієрарха Руської Православної Церкви Закордоном до учасників наукового форуму.

Високопреосвященніший митрополит Іларіон підкреслив: «Ми, перебуваючи на Заході, постійно молилися за всіх, хто піддавався гонінням, за всіх тих, кого терзали, мучили, вбивали і піддавали страшним тортурам. Руська Зарубіжна Церква своїм головним завданням вважала свідчення у вільному світі про те, що відбувалося на Батьківщині, яким страшним гонінням і тортурам піддавалися ті, хто хотів вірити в Бога та сповідувати Його Ім’я».

Голова Учбового комітету при Священному Синоді УПЦ митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент привітав присутніх з відкриттям конференції та побажав Божого благословення у розкритті трагічної сторінки з історії нашої Православної Церкви.

Далі зі словами вітань виступили: радник Міністра внутрішніх справ України Юрій Вікторович Тандіт, заступник генерального директора з наукової роботи Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» Тетяна Леонідівна Шептицька та координатор Центру вивчення спадщини Новомучеників і Сповідників ХХ століття, директор Міжнародного інституту афонської спадщини Сергій Вікторович Шумило.

Після виголошення вітальних слів розпочалась друга частина пленарного засідання, на якій виступили 6 доповідачів.

Доклад на тему: «Політика радянської влади щодо релігії та Церкви в 1917-1930-і рр.» представила Киридон Алла Миколаївна (Київ), доктор історичних наук, професор, директор Державної наукової установи «Енциклопедичне видавництво», заслужений діяч науки і техніки України.

Далі зі змістовною доповіддю «Репресії проти Бога – закономірність комуністичного терору» виступив професор, доктор історичних наук Зубов Андрій Борисович (Москва).

Наступною для присутніх прозвучала доповідь «Переслідування православного духовенства в УРСР у часи Великого терору: особливості, масштаби, наслідки» Бажана Олег Григоровича (Київ), кандидат історичних наук, доцент, старший науковий співробітник відділу історії державного терору радянської доби Інституту історії України НАН України.

Доктор історії, професор Абашидзе Заал Давидович (Тбілісі, Грузія), директор Національного центру рукописів Грузії ім. Корнелі Кекелідзе виступив з доповіддю: «Репресії проти духовенства Грузинської Православної Церкви у 20-30-ті роки XX століття».

Проректор з науково-богословської роботи Київської духовної академії, професор Володимир Вікторович Бурега представив змістовну доповідь, присвячену складанню житій новомучеників та сповідників ХХ століття «Проблемні питання агіографії новомучеників і сповідників ХХ ст. (на прикладі життєвих шляхів випускників КДА)».

Останньою на пленарному засіданні була заслухана доповідь наукового співробітника центру з вивчення Східної Європи при Бременському університеті Митрохін Микола Олександрович (Бремен, Німеччина) на тему: «Біографічні траєкторії київського чернецтва, пов’язаного з архієпископом Єрмогеном (Голубєвим) і митрополитом Гурієм (Єгоровим): з Києво-Печерської Лави в післявоєнний єпископат РПЦ».

Після завершення пленарного засідання гості були запрошені на обід до Київських духовних шкіл.

Далі робота наукового форуму продовжилась на 3-х секціях: секція 1 – «Репресивна політика радянської влади щодо релігії та Церкви», секція 2 – «Новомученики і сповідники ХХ століття: подвиг і спадщина» та секція 3 – «Православні ієрархи і духовенство в роки комуністичних гонінь на віру».

Програму конференції можна переглянути на сайті КДАіС.

Завтра, 7 лютого, учасники форуму візьмуть участь у святковому богослужінні з нагоди дня пам’яті сщмч. Володимира (Богоявленського; † 07.02.1918), митрополита Київського і Галицького. Після Божественної літургії та святкової трапези науковці продовжать роботу у секціях «Мучеництво і сповідництво в історії Церкви: пам’ять і осмислення» та «Православна Церква в СРСР в період атеїстичних гонінь ХХ століття», а також проведуть дискусію щодо результатів заходу.

Прес-служба КДА

Количество просмотров: 97

Цей запис також доступний на: Russian

Об авторе

Подписывайтесь на наши каналы в Telegram, Яндекс.Дзен и в других соц.сетях...

ОСТАННІ ПОДІЇ

КАЛЕНДАР НОВИН

Квітень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Бер    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Відео-новини єпархії

ПРИЄДНУЙТЕСЬ ДО НАС

Помітили помилку?

Виділіть текст з помилкою і натисніть
Дякуємо за допомогу!