Архієпископ Феодосій взяв участь в підсумковому засіданні Вченої ради Київських духовних шкіл

11 червня, у Київських духовних школах під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія відбулось засідання Вченої ради, на якій були підведені підсумки 2018/2019 навчального року.

Участь у засіданні взяли ректор Київської духовної академії і семінарії єпископ Білогородський Сильвестр, професорсько-викладацька корпорація КДАіС.

Відкриваючи засідання владика ректор коротко окреслив Порядок денний, після чого розпочався захист кандидатської дисертації студента аспірантури ієромонаха Афанасія (Стрельцова).

Далі, за Порядком денним були заслухані звіти за 2018/2019 навчальний рік: першого проректора професора протоієрея Сергія Ющика про діяльність аспірантури та про визнання дипломів духовних навчальних закладів Міністерством освіти і науки України, проректора з виховної роботи доцента єпископа Згурівського Амвросія, проректора з навчально-методичної роботи архімандрита Філарета (Волошина) та проректора з науково-богословської роботи професора Володимира Вікторовича Буреги.

Після заслухання звітів відбулось нагородження викладачів Київських духовних шкіл, які у поточному семестрі відсвяткували свої ювілеї:

Орденом преподобного Нестора Літописця ІІ ступеня нагороджені:

професор протоієрей Ігор Базаринський нагороджений — з нагоди 40-річчя з Дня народження;

доцент протоієрей Димитрій Болгарський — з нагоди 50-річчя з Дня народження.

Орденом преподобного Нестора Літописця ІІІ ступеня нагороджені:

архімандрит Назарій (Омеляненко) — з нагоди 30-річчя з Дня народження;

протодиякон Олександр Кириленко — з нагоди 35-річчя з Дня народження;

ієродиякон Анатолій (Чирченко) — з нагоди 25-річчя з Дня народження;

Павло Вікторович Комаров — з нагоди 35-річчя з Дня народження;

Нікітін Антон Сергійович — з нагоди 40-річчя з Дня народження нагороджений орденом святителя Петра Могили.

Після нагороджень Блаженніший владика звернувся до присутніх з Первосвятительським словом: «Ми завжди підводимо підсумки того, що зробили. Заслухавши доповіді про діяльність Київських духовних шкіл було приємно чути, що вдалось зробити багато доброго» — зазначив Його Блаженство. Наостанок, Архіпастир подякував присутнім за стояння у вірі: «Хочу подякувати вам за стояння у вірі незважаючи на виклики, що виникають у нашому суспільстві. Заради цього ми і вчимось, щоб відрізняти правду від неправди».

У свою чергу, владика ректор подякував Предстоятелю Української Православної Церкви за підтримку та молитви за викладачів і учнів Київських духовних шкіл. «Прошу Ваше Блаженство не забувати про наші духовні школи, особливо у Ваших святих молитвах» — звернувся до Блаженнішого владики єпископ Сильвестр.

Далі відбулись захисти кандидатських дисертацій студентів аспірантури: священика Максима Бойчури, священика Володимира Луценко та Швеця Назарія.

Після захистів були заслухані звіти голів Атестаційних комісій по захисту бакалаврських, дипломних та магістерських робіт студентів і вихованців Київської духовної академії і семінарії, звіти завідуючих кафедрами КДАіС: проф. єпископа Сильвестра — кафедра богослов’я і біблеїстики; проф. прот. Сергія Ющика — кафедра Церковно-практичних дисциплін; проф. В.В. Буреги — кафедра Церковної історії та Олександра Вадимовича Левка — кафедра Давніх мов та філології.

Далі за проведену роботу у 2018/2019 навчальному році були заслухані звіти: вченого секретаря доцента протоієрея Василія Яковчука, завідувача заочним відділенням доцента архімандрита Маркела (Павука), помічника ректора по роботі з іноземними студентами професора протоієрея Ростислава Снігірьова, економа архімандрита Іларіона (Костреця) та завідувача бібліотекою та церковно-археологічного музею архімандрита Дамаскіна (Лебедя).

Насамкінець з повідомленням про діяльність офіційного інтернет-сайту КДА виступив відповідальний редактор сайту доцент Олег Оттович Надь.

Також під час засідання були затверджені теми наукових робіт для студентів денного і заочного відділень та обговорені поточні питання з життя Київських духовних шкіл.

Наостанок, владика ректор подякував усім викладачам за адміністративну роботу та викладацьку діяльність.

Після закінчення засідання на площі перед адміністративним академічним корпусом було зроблено загальне фото.

Прес-служба КДАіС