Архієпископ Феодосій: Хайп на коронавірусі може нашкодити суспільству і Церкві

У період карантину церковним людям слід не вдаватися до крайнощів, а дотримуватися розумних і зважених благословень Предстоятеля, зазначив архієпископ Феодосій.

У ситуації з коронавірусом деякі публічні люди, в тому числі церковні, продукують полеміку протистояння, що викликає деяку напругу в церковному суспільстві. Про це в інтерв’ю «Першому Козацькому» розповів вікарій Київської Митрополії архієпископ Боярський Феодосій (Снігірьов), закликавши дотримуватися зважених рішень Синоду УПЦ щодо життя Церкви в період карантину.

Ієрарх підкреслив, що будь-яке випробування може принести церковній людині і суспільству як користь, так і шкоду, зокрема «Томос дійсно церковній громаді, нашої Української Православної Церкви, приніс користь – він згуртував нас в істині перед обличчям духовної небезпеки, поставив плече в плече і духовенство, і мирян усіх разом».

Щодо ж випробування коронавірусом, зазначив він, поки складно однозначно сказати, чи принесе пандемія шкоду або користь.

«Та полеміка протистояння, яка зараз іноді виникає між представниками різних точок зору з приводу того, як жити під час вірусу, викликає деяку напругу в церковному суспільстві, – сказав владика Феодосій. – Не хочеться вірити, що напруга принесе шкоду, хочеться вірити, що в суперечці народиться істина і вийдуть штучно з цього. Але, на превеликий жаль, принаймні, за моїми спостереженнями, деякі публічні люди, в тому числі церковні, намагаються зловити, є таке сучасне слово – хайп на загальній нашій проблемі».

Він пояснив, що зараз, незважаючи на рішення Священного Синоду УПЦ про правила проведення богослужінь в період карантину, деякі намагаються показати себе такими собі «ревнителями благочестя», заявляючи, що ні в якому разі не будуть нічого змінювати, і це «неправильна, горда, обманлива позиція»

«Деякі намагаються собі на цьому зробити ім’я ревнителя, заробити дешеву популярність, на противагу ним ліберально налаштовані члени Церкви, в тому числі публічні, серед свого сектора церковних віруючих людей також намагаються таку ж популярність заробити: “Ось, ви подивіться на цих т.зв. “ревнителів”, подивіться, на що вони вас штовхають – на вірус, на смерть, на інфікування, треба в першу чергу думати про те, щоб зберегти здоров’я, своє, свого народу, нічого не трапиться, якщо храми позакривали, а то й не будемо причащатися”. Чуються і такі голоси в публічній сфері від людей, які називають себе православними, в тому числі православними проповідниками», – додав ієрарх.

На його думку, обидві ці крайнощі невірні перш за все тому, що жодна з них «не з мотивів любові, не з мотивів захистити і постраждати за вірних своїх, але з мотивів стати публічним, відомим і заробити на горі популярність. І якщо такі протилежні думки будуть стикатися, закликаючи ще і якихось послідовників, це може перною мірою Церкві нашкодити».

«Тому потрібно слухати Синод, Святійшого Патріарха і Блаженнішого Митрополита Онуфрія, – підкреслив архієпископ Феодосій. – Всі їхні благословення зважені, розумні, займають золоту середину, дотримуються і пастирської доцільністі, і доцільність карантинну, санітарну. З цієї золотої середини, цим шляхом популярності не заробиш, але Церкву – збережеш».

spzh.news