Архієпископ Черкаський і Канівський Феодосій заклав будівництво нового храму на місці історичного, що був знищений пожежею

31 травня Високопреосвященніший архієпископ Черкаський і Канівський Феодосій заклав капсулу у підмур храму у селі Чорнявка під Черкасами. Цей храм присвячений первоверховним апостолам Петру і Павлу і зводиться на місці того, що був знищений пожежею наприкінці липня 2015 року.

Історія цього святого храму надзвичайно насичена і цікава. Згадка про неї міститься в «Сказаннях» Л.Похилевича про населені пункти Київської губернії 1864 року:
«Церковь во имя Св. Апостолов Петра и Павла существует с незапамятных времен. В визите Мошенского деканата за 1746 год говорится, что она «стоит с 1720 года на месте древнейшей». В настоящее время она совершенно обветшала и в 1856 году запечатана по опасности падения. По распоряжению палаты государственных имуществ постройка новой деревянной церкви начата с 1860, а окончена в 1863 году. По штатам сельских церквей она причислена к 5 классу; земли имеет указную пропорцию; но песчаной и неудобной, как и все почти поля к этому селу принадлежащие. В 1741 году Чернявский приход составляли: 50 дворов в селе Чернявке и 36 в селе Думанцах».
Ця церква була цікавою своєю простотою і надійністю. Над нею здіймалися три невеликих бані, ймовірно, збудовані вже у 90-ті роки, замість зруйнованих більшовиками. Будівля стояла на кам’яному фундаменті, поверх якого покладено великі дубові колоди.
Наразі всі богослужіння зараз звершуються у вагончику поруч з фундаментом.

Владика Феодосій заклав у підмур майбутньої церкви капсулу з пам‘ятною Грамотою та частинкою мощів преподобномученика Макарія – небесного покровителя Черкащини.

У своєму слові архієрей наголосив на важливості сьогоднішньої урочистої події та висловив сподівання, що спільними зусиллями церковної громади та добродіїв новозбудований храм вже незабаром прикрасить історичне село Чорнявка.

За сумлінну пастирську працю владика Феодосій нагородив настоятеля цього храму ієрея Іоанна Силенка правом носіння золотого хреста. Зауважимо, що отець Іоанн є також керівником єпархіального Відділу релігійної освіти та катехізації, а також духовним опікуном Першої черкаської православної гімназії у с. Думанці.

Прес-служба Черкаської єпархії

« Фев