Архієпископ Черкаський і Канівський Феодосій з архіпастирським візитом відвідав село Піщане

9 січня 2021 року архієпископ Черкаський і Канівський Феодосій відвідав з архіпастирським візитом село Піщане в Золотоніському районі.

Перша письмова згадка про с. Піщане (містечко Пісочин) відноситься до часів Київської Русі. У літописі прп. Нестора згадується, що містечко Пісочин засноване князем Олегом на початку X ст. – приблизно в 907 р. Для успішної боротьби зі степовиками на кордонах держави створювалися укріплені міста і містечка, і одним з них був Пісочин, яке виникло на піщаному острові серед боліт – звідси і назва.
У 1649 р. Піщане – центр Піщанської сотні Черкаського полку. Після Переяславської ради (1654 г.), сотня увійшла до складу Переяславського полку.
Жителі Піщаного пережили багато горя від частих набігів кримських татар. Піщане було пограбовано татарами в 1671 р. і 1678 р. І тільки з 1692 року, коли татари були розбиті Переяславським полком, в якому була і Піщанська козацька сотня, припинилися татарські набіги і Піщане втратило своє оборонне значення.
Зараз в селі працює загальноосвітня школа, де навчається близько 450 учнів, і дитячий садок «Казка», де знаходиться близько 70 дітей. Для обслуговування жителів діє Піщанська лікарняна амбулаторія, сільська бібліотека, аптека, ощадкаса, пункт ветеринарної медицини, АТС.

Високопреосвященного Владику Феодосія супроводжувало духовенство Черкаської єпархії. Його Високопреосвященство тепло зустрічали глава Золотоніської районної державної адміністрації Клименко Дмитро Андрійович, голова Піщанської ОТГ Семенюта Руслан Святославович, благодійник Окіпняк Ігор Дмитрович, а також Шеремет Любов Петрівна – директор Будинку культури, в якому місцеві жителі приготували для Владики і гостей невеликий виступ з колядками, після якого архіпастир вручив кожному виступаючому солодкий подарунок.

Після цього Владика Феодосій відвідав сільську раду та ознайомився з історією села в краєзнавчому музеї.

Також архієпископ Феодосій побував у Свято-Троїцькому храмі села, який обладнаний в пристосованому приміщенні і зберігся з часів Великої Вітчизняної війни. Саме там зараз відбуваються богослужіння.

Після старого храму архієпископ Феодосій оглянув будівництво нового храму Піщаного, який, по завершенні благоустрою, планується освятити на честь Воскресіння Христового, в пам’ять про один з трьох історичних храмів села.