Архієпископ Феодосій звершив Літургію Передосвячених Дарів та освячення колива у Введенському Обиденному храмі на Теремках (+ВІДЕО)

березня, у п’ятницю Першої седмиці Великого посту, вікарій Київської Митрополії архієпископ Боярський Феодосій звершив Божественну літургію Передосвячених Дарів у Введенському Обиденному храмі на Теремках-1 в м.Києві. Його Високопреосвященству співслужило духовенство храму.

Наприкінці богослужіння архієпископ Феодосій звершив молебний спів з читанням канону до великомученика Феодора Тирона, після чого освятив коливо та вимовив проповідь.

Звичай благословляти коливо в першу седмицю Великого посту виник після чудесного явлення св. Феодора в 362 році. Нечестивий імператор Юліан Відступник, щоб понасміхатися з християн, які свято берегли Великий піст, повелів окропити всю їжу на ринках ідоложертвенною кров’ю. Вмч. Феодор Тирон з’явився константинопольському архієпископу Євдоксію і звелів йому повідомити християн про підступність імператора, а також порадив замість ідоложертвенного вживати в їжу тільки відварені зерна пшениці.

« Мар