Архієпископ Феодосій звершив всенічне бдіння напередодні свята Воздвиження Хреста Господнього

26 вересня, напередодні свята Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього, архієпископ Черкаський і Канівський Феодосій звершив всенічне бдіння з літією в кафедральному Михайлівському соборі Черкас. Його Високопреосвященству співслужило соборне духовенство.

Під час великого славослов’я владика виніс Святий Хрест на центр храму, де було звершено чин Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього.

Початково свято Воздвиження встановлене Церквою на згадку про віднайдення Хреста Господнього у IV столітті. У VII столітті зі спомином про віднайдення Хреста була з’єднана інша подія – повернення древа Животворящого Хреста Господнього з перського полону. Це відбулося 14 вересня 628 року (27 вересня за новим стилем). Таким чином, в святі цього дня з’єдналися два спомини: про знайдення Хреста Господнього і про повернення його з полону. Крім цього, богослужбові тексти свята нагадують вірним про страждання і смерть Господа, які Він переніс на Хресті заради нашого спасіння.

« Мар