Черкаська єпархія зустріла свого нового правлячого архієрея архієпископа Феодосія (+ВІДЕО)

18 серпня 2020 року у кафедральному Михайлівському соборі Черкас відбулася урочиста зустріч архієпископа Феодосія, якого напередодні рішенням Священного Синоду УПЦ було призначено на Черкаську єпархію.

Нового архіпастиря Черкащини представив керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Бориспільський і Броварський Антоній. Він зачитав рішення Священного Синоду і побажав новопризначеному владиці Феодосію гідного продовження ревного служіння Богові, яким уславив свою пам’ять спочилий владика Софроній.

Зустріти архієреїв прибуло духовенство і чернецтво з усієї єпархії. Перед тим в соборі був відслужений молебень з молитовним проханням благословення Божого на архіпастирський подвиг архієпископа Феодосія. Ієрархи, а також вікарний єпископ Золотоніський Іоанн, вклонилися мощам преподобномученика Макарія.

Владика Феодосій звернувся до присутніх черкащан зі своїм першим архіпастирським словом. Передусім новопризначений керуючий єпархією згадав заслуги спочилого митрополита Софронія:

— Владика Софроній був людиною й архіпастирем з великої літери. І не тому, що він побудував найвеличніший собор, в якому ми зараз знаходимося, побудував багато інших храмів. Владика Софроній був людиною глибокої віри, щирого серця і душі, що викликало любов і шану інших. Для багатьох з вас він став духовним батьком, а чимало присутніх тут священників саме з його рук прийняли благодать священицького служіння. Тому я добре усвідомлюю всю відповідальність, яку на мене покладено, що люди порівнюватимуть мої кроки, слова, погляди й вчинки з тим, як це було у Владики Софронія.

Я глибоко вірю в те, що знаходжуся перед вами на цій кафедрі не без волі Божої. Не без тремтіння в серці я дізнався про те, що можу отримати нове призначення сюди, в Черкаси. Але деякі обставини в моєму житті вказували на те, що у цьому є воля Божа, і це надає мені сили розпочинати нову сторінку в історії Черкаської єпархії, продовжуючи її добрі справи.

Владика Феодосій попросив присутніх священників, черниць і ченців, парафіян про молитви.

Завтра, у свято Преображення Господа нашого Іісуса Христа, новопризначений архієпископ Черкаський і Канівський Феодосій очолить свою першу Божественну літургію у Михайлівському соборі.

22 червня 2020 року відійшов до Господа митрополит Черкаський і Канівський Софроній, який був очільником кафедри з часу її заснування. У зв’язку з цим, на засіданні Священного Синоду було призначено нового керуючого Черкаською єпархією.

Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ

« Мар