Черкаська православна гімназія в гостях у Блаженнішого Митрополита Онуфрія

20 липня 2022 р. відбулася паломницька поїздка вихованців та викладачів Черкаської православної гімназії ім. преподобного Сергія Радонезького по святиням Києва.

У столиці юних гімназистів очікувала дуже приємна та надзвичайна подія – зустріч з Предстоятелем Української Православної Церкви Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм, яка відбулася в Києво-Печерській Лаврі.

Маленьких вірян та педагогів гімназії Його Блаженству представив митрополит Черкаський і Канівський Феодосій. Владика розповів Предстоятелю про діяльність навчального закладу та особливості навчання і виховання гімназистів.

Блаженніший Митрополит Онуфрій зустрів діток надзвичайно тепло, по батьківськи, промовив пастирське слово, надав благословення, особисто поспілкувався з дітками та обдарував усіх солодкими подарунками.

Отримавши благословення, діти подарували Предстоятелю розповідь про свою гімназію у віршованій формі, збірку кращих художніх робіт гімназистів, кошик з розмаїттям сирів власного виробництва з козиного молока, пряник-поводир з малюнками гімназії, квіти та власний піднесений настрій.

Довідка:
Черкаська православна гімназія є частиною духовно-просвітницького проекту, що реалізується в єпархії з благословення митрополита Феодосія та продовжує свою роботу, незважаючи на складні воєнні події в Україні.
В гімназії здійснюється навчання, виховання та розвиток 40 гімназистів (1 – 7 класи та підготовча група) на основі традицій Православної Церкви та з урахуванням необхідності формування у молоді всіх актуальних науково-технічних компетенцій.
Навчальний процес педагогічний колектив школи організовує, спираючись на розробки і рекомендації педагогів-класиків (К.Ушинського, С.Рачинського, Г.Сковороди, В.Сухомлинського), з урахуванням вимог Міністерства освіти і науки України та можливостей, спричинених воєнним становищем у нашій країні .
Навчання в гімназії звершується на базі живого спілкування дітей з учителями не тільки рідною мовою, а з додатковою інтеграцією в спілкування іноземних – англійської й німецької мов, та поглибленного вивчення церковнослов’янської мови. Такий підхід активно сприяє формуванню у молодого покоління комунікабельності, кооперативності і адаптивності до умов сьогодення, які при цьому коріняться в церковності та історичній пам‘яті свого народу.
Велика увага в гімназії приділяється духовному розвитку дітей під час уроків «Православна культура» та «Житія святих», де учням роз’яснюють базові християнські догмати, спираючись на приклади їхнього дотримання православними християнами різних часів.
Дбають тут і про здоров’я гімназистів, намагаючись забезпечувати необхідне вікове навантаження на уроках фізичної культури, трудового виховання, гурткової роботи у різних напрямках, а також забезпечують щоденне дворазове харчування із екологічно чистих продуктів власного виробництва.

Інформаційно-новинний відділ Черкаської єпархії