Єпископ Антоній звершив святкову Літургію у Свято-Миколаївському Лебединському монастирі (+ВІДЕО)

22 травня 2023 р., у свято перенесення мощей свт. Миколая Чудотворця, з благословення митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, вікарій Черкаської єпархії та благочинний єпархії у справах монастирів єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній звершив Літургію у Свято-Миколаївському Лебединському жіночому монастирі. Архієрею співслужили ключар Архангело-Михайлівського кафедрального собору м. Черкаси протоієрей Олексій Демченко, благочинний Кам’янського округу протоієрей Георгій Пограничний, духовенство благочиння та гості у священному сані.

На богослужінні молилися настоятелька обителі ігуменія Ніколая з сестрами, а також ігуменії жіночих монастирів Черкаської єпархії.

Під час Літургії було піднесено молитву за Церкву, що потерпає від гонінь.

Наприкінці богослужіння архієреєм і духовенством було звершено святковий Хресний хід, після якого єпископ Антоній звернувся до насельниць, парафіян і паломників монастиря з архіпастирським словом.

Владика розповів про те, які якості свт. Миколая піднесли його духовний авторитет серед християн. “Святитель прожив довге життя і як мудрий хлібороб постійно сіяв на духовній ниві безліч чеснот. Перш за все – він сіяв свою любов”, – зазначив архіпастир. Архієрей звернув увагу, що ми часто відчуваємо себе залишеними і самотніми через те, що сіємо тільки ті плоди, які живлять тіло, але не сіємо плодів, що живлять душу. У цьому, за словом архіпастиря, проявляється егоїзм і збідніння любові.

На завершення проповіді єпископ Антоній привітав настоятельку Лебединського монастиря ігуменію Ніколаю з Днем небесного покровителя. Владика побажав матінці молитовної допомоги святителя Миколая в улаштуванні зовнішньої благоліпності обителі і її духовного життя на основі канонів і віровчення Православної Церкви. На пам’ять про святкове богослужіння єпископ Антоній подарував настоятельці монастиря ікону прп. Кукші Одеського з часткою його мощей.

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ

« Лют