“У святі Покрови двояко явлено заступництво Пресвятої Богородиці про рід християнський…” – єпископ Боярський Феодосій очолив богослужіння престольного свята в Покровському храмі на Оболоні

14 жовтня, в день Покрови Пресвятої Богородиці, в Покровському храмі в Оболонському районі столиці була звершена святкова Божественна літургія. З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія богослужіння очолив вікарій Київської Митрополії єпископ Боярський Феодосій, керуючий Північним київським вікаріатством.

Преосвященному владиці співслужили секретар Київської єпархії по м.Києву протоієрей Віктор Іващук, благочинний Оболонського благочиння протоієрей Володимир Терещук, благочинний Подільського благочиння протоієрей Тимофій Костюченко, настоятель храму протоієрей Миколай Терещук і духовенство столиці. Під час богослужіння владикою була прочитана молитва Господу Вседержителю про мир і припинення міжусобної ворожнечі в Україні.

Після закінчення Літургії та святкової Хресної ходи єпископ Феодосій передав настоятелю, духовенству та громаді храму вітання з престольним святом від Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія та вручив церковні нагороди благодійникам парафії.

Також Преосвященний владика звернувся зі словом повчання до присутніх, в якому зазначив, що у святі Покрови двояко явлено заступництво Пресвятої Богородиці про рід християнський: в умилостивляючій молитві до Бога, і в розпростертім Божою Матір’ю над християнами Омофорі. Своєю молитвою Вона відводить від народу, що кається, і від кожної людини, яка молиться з покаянням справедливе Боже покарання за гріхи, умилостивляє Бога й Сина Свого, змінюючи праведний Його гнів на милість. Це перший образ заступництва. А другий – Її Покров. Покриваючи їм віруючих людей, Пресвята Богородиця захищає їх від усього того зла, яке існує в світі: злості, ненависті, неприязні, бурхливих страстей, від дії в цьому світі злих духів.

Тому в першу чергу необхідно молитися з любов’ю до Божої Матері, коли ми грішимо та хочемо отримати прощення від Бога, але не вистачає власних сил порвати з гріхом, бракує сил совісті, щоб підняти очі безпосередньо до Неба: «Будемо просити Божу Матір, щоб Вона клопотала про нас і допомагала нам отримати прощення і виправлення у Бога! І Вона обов’язково відгукнеться на наше прохання!». Також слід закликати допомогу Божої Матері, коли наш розум і серце долають злість, неприязнь, роздратування, бажання зробити гріх – і Вона обов’язково прийде на допомогу і торкнеться нашого серця краєм Свого Омофору. І біжать від нього духи злоби, і наше серце тоді заспокоїться, умиротвориться, наповниться любов’ю.

« Фев