У День Перемоги єпископ Боярський Феодосій очолив Божественну літургію в храмі Бабиного Яру

9 травня, в день святкування Перемоги у Великій Вітчизняній війні, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, єпископ Боярський Феодосій, керуючий Північним київським вікаріатством, звершив Божественну літургію у храмі на честь ікони Божої Матері “Всіх скорботних Радість” в Бабиному Яру в м.Києві.

Його Преосвященству співслужили благочинний другого Шевченківського благочиння протоієрей Віталій Бойко, настоятель храму протоієрей Сергій Темник та духовенство столиці. На завершення богослужіння владика передав духовенству та громаді храму вітання зі святом Перемоги від Блаженнішого Митрополита Онуфрія, вручив церковну нагороду та вимовив проповідь.

Храм Бабиного Яру – місце молитви і пам’яті про сотні тисяч жертв нацизму. У Бабиному Яру з 1941 по 1943 роки відбулося страшне за масштабами, заздалегідь сплановане і прораховане до деталей вбивство мирних жителів – євреїв, українців, росіян, ромів, переважно похилого віку, жінок, дітей. Тут були віддані болісній смерті військовополонені, комуністи з сім’ями, гравці київського «Динамо», партизани, підпільники, моряки Дніпровської флотилії, православні священики, які відмовилися, незважаючи на страшний тиск, проголошувати в церквах молитви за здоров’я фюрера і рятували від розстрілу євреїв. Протягом двох років жертв, які просили про пощаду, колонами вели до місця страти – по-звірячому били, вбивали. Людей розстрілювали на краю обриву або змушували спуститися вниз, лягти на трупи, а потім лежачих – методично розстрілювали.

Православна Церква свято зберігає пам’ять про трагедію Бабиного Яру, про праведників, мучеників, про їхні подвиги. У 2000 році на місці їх мученицької смерті був встановлений поклінний хрест, а в 2012 році освячено каплицю. Богослужіння проходять у тимчасовому храмі на честь ікони Божої Матері “Всіх скорботних Радість”, розташованому поруч з каплицею.

Нагадаємо, що за останній рік храм в Бабиному Яру тричі піддавався вандальному нападу паліїв.

[wzslider autoplay=”true” transition=”‘flash'” lightbox=”true”]

« Фев