У день пам’яті Собору всіх прпп.Києво-Печерських єпископ Боярський Феодосій співслужив Предстоятелю у Святій Лаврі

27 березня, у Неділю 2-гу Великого посту, свт.Григорія Палами, архієп.Фессалонітського, Собору всіх преподобних Києво-Печерських, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Його Блаженству співслужили намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільский і Броварський Антоній, митрополит Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій; архієпископи: Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, Ніжинський і Прилуцький Іриней, Роменський і Буринський Іосиф, Сєверодонецький і Старобільський Никодим, Бучанський Пантелеімон, Макарівський Іларій; єпископи Боярський Феодосій, Фастівський Даміан, Бородянський Варсонофій,  Васильківський Миколай, Золотоніський Іоанн, а також духовенство монастиря.

На Малому вході Предстоятель удостоїв богослужбових нагород братію Києво-Печерської Лаври.

Після читання Святого Євангелія Архіпастир звернувся до вірян, які у великій кількості зібралися за богослужінням, зі словом проповіді. Блаженніший владика розповів про вчення святителя Григорії Палами, про Божественні енергії та Фаворське світло, а також про чернечий подвиг у сучасному світі.

Під час Літургії була піднесена сугуба молитва за мир в Україні.

За богослужінням Блаженніший владика звершив священницьку хіротонію над студентом 2-го курсу магістратури КДА дияконом Іоаннам Анталою та дияконську – над насельником Свято-Введенського чоловічого монастиря столиці монахом Гордієм (Остапчуком).

Наприкінці Літургії Предстоятель очолив святковий молебень всіх преподобним Печерським, а після відпусту привітав владик, братію та лаврських прихожан із престольним святом. Побажав їм духовної кріпості, молитви та посильного подвигу під час Великого посту молитвами всіх преподобних Києво-Печерських та благословив усіх.

Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ

« Мар