Выбрать страницу

Єпископ Боярський Феодосій у Мілані відкрив духовно-культурний вечір присвячений 1000-річчю давньоруського чернецтва на Афоні

Єпископ Боярський Феодосій у Мілані відкрив духовно-культурний вечір присвячений 1000-річчю давньоруського чернецтва на Афоні

У Мілані (Італія) близько 200 людей прийшло 11 грудня на організований Українською Православною Церквою та Міжнародним інститутом афонської спадщини в Україні духовно-культурний вечір, присвячений 1000-річчю давньоруського чернецтва на Афоні.

Відкрив вечір єпископ Боярський Феодосій, вікарій Київської єпархії УПЦ. Він зачитав вітальне слово від імені Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія.

Ювілейний захід відбувся у конференц-залі Міланського католицького університету Sacro Cuore за підтримки Міланської архієпископії Римо-Католицької Церкви, Амброзианскої бібліотеки і міланської православної парафії свт.Амвросія Медіоланського.

Від імені Міланської архієпископії Римо-Католицької Церкви виступив відповідальний за міжхристиянські зв’язки диякон Роберто Пагані, який передав присутнім вітання від імені архієпископа Мілана кардинала Анджело Скола. Також перед учасниками виступили голова Ради Християнських Церков у Мілані пастор Джузеппе Платонэ, директор відділення славістики Амброзианскої бібліотеки монсеньйор Франческо Браскі, настоятель православного храму на честь свт.Амвросія Медіоланського в Мілані архімандрит Амвросій (Макар), настоятель болгарської православної парафії в Мілані протоієрей Стефан Полікаров (Болгарський Патріархат), директор Міжнародного інституту афонської спадщини в Україні Сергій Шумило та відповідальний за контакти з православними від бенедиктинського монастиря Бозе о.Адальберто Майнарді.

В рамках ювілейного вечора жителям Мілана були представлені фотовиставка «Стежками Афону» і показ документального фільму «Тисяча років на Афоні», після чого відбулася пізнавальна лекція директора Міжнародного інституту афонської спадщини в Україні (МІАСУ) і головного редактора альманаху «Афонська спадщина» Сергія Шумило, присвячена 1000-літнім духовним традиціям Святої Гори Афон. В рамках вечора також відбулася презентація афонських видавничих проектів УПЦ і МІАСУ.

Афонський вечір в Мілані зібрав представників різних національностей та віросповідань: тут були як православні, так і католики і протестанти, як українці, росіяни, молдавани, румуни і болгари, так і італійці. Всі виступи переводилися на італійську мову.

На завершення заходу українськими гостями всім присутнім були подаровані ікони прп.Іоанна Вишенського Святогорця і Собору всіх Святогорських Преподобних.

milan-afon-shumilo-1На запрошення директора відділення славістики Амброзианської бібліотеки монсеньйора Франческо Браскі директор Міжнародного інституту афонської спадщини в Україні Сергій Шумило відвідав одну з найстаріших бібліотек Західної Європи – Biblioteca Ambrosiana (діє з 1609 р., після Бодлеанської бібліотеки в Оксфорді це друга в Європі публічна бібліотека). У цій бібліотеці зберігається понад 100 давніх афонських рукописів. У ході переговорів досягнуто домовленості про співпрацю між МІАСУ і Амброзианською бібліотекою, проведення спільних конференцій та заходів, обмін копіями документів і т. д. Також Сергій Шумило передав у дар бібліотеці комплекти книг, присвячений 1000-літтю афонської спадщини.

Як повідомлялося раніше, в дев’яти містах Європи протягом місяця (листопад-грудень) Українською Православною Церквою і Міжнародним інститутом афонської спадщини в Україні реалізовується масштабний духовно-просвітницький проект, присвячений 1000-літній спадщині Святої Гори Афон.

Організаторами виступили Відділ зовнішніх церковних зв’язків Української Православної Церкви, Синодальний відділ «Церква і культура» та Міжнародний інститут афонської спадщини в Україні.

В рамках реалізації проекту в Польщі, Чехії, Німеччині, Швейцарії, Італії та Франції проводиться серія наукових та духовно-просвітницьких заходів на тему: «Афон – Київ. До 1000-річчя духовно-культурних зв’язків».

Вже відбулися заходи у Варшаві, Празі, Карлових Варах, Гамбурзі, Неаполі, Римі, Женеві та Мілані. 13 грудня – Страсбург.

Проект реалізовується за підтримки Помісних Церков: Константинопольської Православної Церкви, Руської Православної Церкви, Польської Православної Церкви, Православної Церкви Чеських земель і Словаччини, Сербської Православної Церкви, а також інших міжнародних наукових та релігійних організацій і установ.

Здійснюється проект з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія.

За матеріалами Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ

Количество просмотров: 120

Цей запис також доступний на: Russian

Об авторе

Подписывайтесь на наши каналы в Telegram, Яндекс.Дзен и в других соц.сетях...

ОСТАННІ ПОДІЇ

КАЛЕНДАР НОВИН

Апрель 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Відео-новини єпархії

ПРИЄДНУЙТЕСЬ ДО НАС

Помітили помилку?

Виділіть текст з помилкою і натисніть
Дякуємо за допомогу!