Єпископ Боярський Феодосій взяв участь у відкритті Міжнародної науково-практичної конференції, присвяченої 400-річчю Київських духовних шкіл

phoca_thumb_l_-400-20 жовтня, з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви, Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, в актовій залі Національного центру ділового та культурного співробітництва «Український дім» розпочала роботу Міжнародна науково-практична конференція «Київська духовна академія у світовій сім’ї богословських навчальних закладів», приурочена 400-річчю Київських духовних шкіл.

Перед початком заходу відбувся брифінг керуючого справами УПЦ, ректора КДАіС, митрополита Бориспільского і Броварського Антонія, який разом із почесними гостями з закордонних вузів відповів на запитання представників ЗМІ щодо цьогорічного ювілею Академії.

Відкриття пленарного засідання розпочалося вітальним словом Предстоятеля УПЦ до організаторів та учасників форуму, яке зачитав голова Учбового комітету при Священному Синоді УПЦ, єпископ Ірпінський Климент.

Далі перед присутніми виступив ректор КДАіС, митрополит Антоній із доповіддю «Київські духовні школи: 400 років служіння Церкві».

Також під час пленуму слово було надано гостям конференції. Зокрема, перед численною аудиторією виступили ректор Санкт-Петербурзької духовної академії і семінарії, архієпископ Петергофський Амвросій; декан богословського інституту ім. Іоанна Дамаскіна Баламандського університету (Ліван) архімандрит Порфирій (Георгі) та ректор Церковної академії м.Салоники (Греція) протоієрей Григорій Стамкопулос.

Після доповідей почесних гостей заходу, проректор з науково-богословської роботи КДА професор Володимир Бурега презентував присутнім друковані та електронні видання Київської духовної академії, що були підготовлені до святкування 400-річчя духовних шкіл.

В рамках пленарної частини конференції також відбулося підписання договорів про співпрацю між КДАіС та закордонними начальними закладами: Церковною академією м.Салоники (Греція), Богословським інститутом ім. Іоанна Дамаскіна Баламандського університету (Ліван), Тбіліською духовною академією (Грузія), Православним богословським факультетом м.Пряшів (Словаччина) і Богословським факультетом Софійського університету св. Климента Охридського (Болгарія).

Нагадаємо, що робота конференції триватиме до 21 жовтня в п’ятьох тематичних секціях на території Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври в навчальних корпусах КДАіС (№63, 64). Загалом на конференції будуть представлені понад 50 доповідей науковців з 10 країн світу.

23 грудня 2014 року Священний Синод УПЦ прийняв рішення про відзначення на загальноцерковному рівні 400‑річчя Київських духовних шкіл.

Прес-служба УПЦ

« Фев