Напередодні Дня пам’яті прп.Антонія Печерського єпископ Феодосій співслужив на всенічному бдінні Предстоятелю УПЦ

22 липня 2017 року, напередодні Дня пам’яті преподобного Антонія Печерського, Київського, начальника усіх руських ченців, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив всенічне бдіння в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Його Блаженству співслужили представники Помісних Православних Церков: митрополит Вострський Тимофій (Єрусалимська Православна Церква), митрополит Русенський Наум (Болгарська Православна Церква), митрополит Тамасоський і Оринійський Ісая (Кіпрська Православна Церква), митрополит Кітруський, Катерининський і Платамонський Георгій (Еладська Православна Церква), архієпископ Вроцславський і Щецинський Георгій (Польська Православна Церква); сонм архієреїв Української Православної Церкви: намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, інші митрополити, архієпископи та єпископи УПЦ, а також числене духовенство Лаври, Київської духовної академії і семінарії та гості монастиря у священному сані.

Преподобний Антоній Києво-Печерський народився у 983 році в місті Любечі, недалеко від Чернігова. З юних літ подвижник бажав послужити Богові в чернечому чині. Промислом Божим прп. Антоній удостоївся прийняти чернецтво на Святій Горі Афон. Там він отримав повеління від ігумена повернутися на Батьківщину та звершувати серед земляків свій чернечий подвиг. Разом із цим благословенням майбутній засновник Києво-Печерського монастиря отримав від ігумена пророчу настанову: «Нехай буде на тобі благословення Святої Афонської Гори, від тебе виникне багато іноків». Згодом преподобний утворив перший руський монастир – Києво-Печерську обитель, через що був прославлений Церквою як начальник усіх руських ченців.

Завтра Божественна літургія на площі перед Успенським собором розпочнеться о 9:00, після якої відбудеться хресний хід до Ближніх (Антонієвих) печер.

Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ