Єпископ Боярський Феодосій співслужив Предстоятелю за урочистим богослужінням з нагоди престольного свята у Києво-Печерській Лаврі

28 серпня, у Неділю 10-ту після П’ятидесятниці, свято Успіння Пресвятої Богородиці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію на соборній площі перед Успенським собором Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Його Блаженству співслужили: намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ Ніжинський і Прилуцький Іриней, архієпископ Макарівський Іларій, єпископ Львівський і Галицький Філарет, єпископ Боярський Феодосій, єпископ Діонисій (Константинов), єпископ Ірпінський Климент, єпископ Бородянський Варсонофій, єпископ Фастівський Даміан, а також братія та гості монастиря в священному сані.

За богослужінням, згідно рішення Священного Синоду УПЦ від 19 квітня та 20 липня 2016 року (Журнали № 21 та 29 відповідно), відбулося прославлення в лиці святих митрополита Київського і Галицького Іоаннікія (Руднєва, +1900) та схиієромонаха Вассіана Сліпого (Балашевича, +1827).

Під час Малого входу Предстоятель УПЦ удостоїв насельників Києво-Печерської Лаври в священному сані богослужбових нагород.

Після читання Святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до чисельної пастви зі словом проповіді.

За літургією була піднесена сугуба молитва за мир в Україні.

Після завершення богослужіння Предстояетель УПЦ очолив хресний хід до Дальніх печер Києво-Печерської Лаври, де відбувся святковий молебень.

« Фев