Єпископ Боярський Феодосій взяв участь в урочистостях з нагоди Дня Хрещення Русі і канонізації Іоанна Вишенського

28 липня 2016 року, у день пам’яті рівноапостольного великого князя Володимира, у Святому Хрещенні Василія, День Хрещення Русі, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію на площі перед Успенським собором Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Його Блаженству співслужили представник Константинопольського Патріархату архієпископ Телміссоський Іов, митрополит Хустський і Виноградівський Марк, митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор, митрополит Луганський і Алчевський Митрофан, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, єпископат УПЦ, представники братії Святої Гори Афон, а також насельники та гості Лаври в священному сані.

Урочисте богослужіння відвідали дипломатичні представники Сербії, Греції, Молдови, Грузії та Росії.

За Літургією, згідно рішення Священного Синоду УПЦ від 20 липня 2016 року (Журнал №29), відбулося прославлення в лиці святих Іоанна Вишенського.

Під час малого входу Предстоятель удостоїв богослужбових нагород співробітників Київської Митрополії та відповідальних за проведення Всеукраїнської Хресної ходи священнослужителів. Зокрема, правом носіння другого хреста з прикрасами були нагороджені глава Адміністративного апарату Київської Митрополії архімандрит Віктор (Коцаба), секретар Київської єпархії протоієрей Костянтин Пилипчук, секретар Київської єпархії по місту Київ протоієрей Віктор Іващук, архімандрит Іоасаф (Ковецький), протоієрей Віктор (Земляний), а також благочинні міста Київ: протоієрей Сергій Вейго, протоієрей Володимир Терещук, протоієрей Ярослав Шовкеник.

Після читання Святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до численної багатотисячної пастви, яка цього святокового дня молилася зі своїм Предстоятелем в Лаврі, зі словом проповіді.

За Літругією була піднесена сугуба молитва за мир в Україні.

По завершенні богослужіння Блаженніший Митрополит Онуфрій привітав усіх вірних Української Православної Церкви з Днем Хрещення Русі, а також закликав Боже благословення на усіх присутніх.

За матеріалами офіціного сайту УПЦ

« Лют