Выбрать страницу

Митрополит Черкаський і Канівский Феодосій: «Наша Церква переживе і цю війну, і цей час, і цей пресинг»

Митрополит Черкаський і Канівський Феодосій (Снігірьов) прокоментував для СПЖ інформацію про підготовку Фанаром в Україні нової церковної структури і розповів, що думає про тих, хто в дні війни вносить розкол в українське Православ’я

«Розділяй і володарюй – цей старовинний принцип використовується і сьогодні одвічним ворогом Церкви Христової. І, як завжди, під благим приводом. Але ці кабінетні стратеги, які пропонують віруючим в Україні тепер переходити під пряме підпорядкування патріарха Варфоломія, знову помиляються в наших віруючих, як і у 2019 році, – вважає ієрарх УПЦ. – Вони досі не зрозуміли, що наша Церква живе за іншими законами – не за тими законами, за якими звикли жити вони. Ідея роз’єднати, зруйнувати Українську Православну Церкву, користуючись воєнним часом, з самого початку приречена на невдачу».

Митрополит Феодосій нагадав, що УПЦ – істина та єдина канонічна Церква на території сучасної України. А отже, її віруючі перебувають під захистом Спасителя.

«Ми під особливим Божим наглядом і увагою. І це – головна та абсолютна наша перевага. Користуючись цією перевагою, Церква Христова пережила Нерона і Діоклетіана, пройшла через періоди імперій, вижила при більшовиках і в Радянський час. Немає сумніву, що наша Церква переживе і цю війну, і цей час, і цей пресинг. Серця і надії більшості віруючих УПЦ завжди були звернені переважно у вічність, а не на землю, на відміну від наших “конфесійних опонентів”. Саме тому переважна більшість наших вірних не так схильні до впливів земних подій і катаклізмів, як представники інших “церковних” структур. Хто надіється на Бога, хто думає про вічність – все бачить по-іншому. Тому нашу Церкву і береже Господь. Цього не можуть зрозуміти ті, хто бореться з нами. Скільки разів нам казали: “Вам залишилося недовго, готуйтеся щезнути”. Навіть протягом останніх 30 років ми це чули кілька разів. А незадовго перед тим Хрущов обіцяв показати останнього з нас по телевізору. Так би воно й було, якби не Бог був нашим Охоронцем та Промислителем», – нагадав ієрарх УПЦ.

Владика висловив жаль, що не всім це зараз зрозуміло. Під час загального стресу не всі розуміють цей духовний закон і пам’ятають про нього – як серед гонителів, так і серед членів Церкви, що «захиталися». Багато хто в паніці від земних подій, від вогненних випробувань. А інші цим користуються.

«Зараз війна почала яскраво виявляти приховані раніше якості людей, у тому числі й священнослужителів: як добрі, так і негативні, – вважає митрополит Феодосій. – Вірні своїй Церкві священики та миряни під час війни згуртувалися ще сильніше. Хто слабший – запанікували та захиталися. А ті, хто був із “подвійним дном”, із гнильцею, взагалі почали знімати свої овечі маски. Війна розкрила потаємне у людях. Але війна обов’язково скінчиться. А те, що вийшло назовні, назад не сховаєш. Це, напевно, можна буде змити лише глибоким та щирим покаянням. А наша Церква обов’язково вистоїть. Незважаючи на нові надцінні ідеї навколоцерковних стратегів».

«І головне завдання сьогодні для нас, вірних архієреїв, священиків і мирян – підтримати слабких, уберегти тих, хто захитався, захистити полеглих духом. З нами Бог, браття», – підтримав вірних УПЦ митрополит Черкаський і Канівський Феодосій.

Джерело: Спілка Православних Журналістів

Количество просмотров: 281

Цей запис також доступний на: Russian

ОСТАННІ ПОДІЇ

ФОТОлітопис

КАЛЕНДАР НОВИН

Август 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Июл    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Радио «ВЕРА»

Now Playing:

Помітили помилку?

Виділіть текст з помилкою і натисніть
Дякуємо за допомогу!