Митрополит Феодосій і єпископ Антоній співслужили Предстоятелю УПЦ в Києво-Печерській Лаврі

23 липня 2022 року, у день пам’яті преподобного Антонія Печерського Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив святкове богослужіння у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.

Предстоятелю співслужили намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків митрополит Чернівецький і Буковинський Мелетій, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополити: Білоцерківський і Богуславський Августин, Полтавський і Миргородський Филип, Запорізький і Мелітопольський Лука, Уманський і Звенигородський Пантелеімон, Кіровоградський і Новомиргородський Іоасаф, Роменський і Буринський Іосиф, Черкаський і Канівський Феодосій, Ніжинський і Прилуцький Климент; архієпископи: Гурій (Кузьменко), Городницький Олександр, Фастівський Даміан, Вознесенський і Первомайський Олексій, Олександрійський і Світловодський Боголєп, Васильківський Миколай, Шепетівський Євсевій, Іванківський Кассіан; єпископи: Гостомельський Тихон, Баришівський Віктор, Білогородський Сильвестр, Ладижинський Сергій, Переяслав-Хмельницький Діонісій, Згурівський Амвросій, Вишневський Спиридон, Бородянський Марк, Бишівський Кирил, Ладанський Феодосій, Корсунь-Шевченківський Антоній, духовенство Лаври та гості монастиря у священному сані.

Богослужбові піснеспіви виконував зведений хор студентів Київських духовних шкіл під керівництвом архімандрита Романа (Подлубняка).

За богослужінням помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. Предстоятель попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь напоумив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Після співу запричасного вірша до численних паломників та парафіян Києво-Печерської обителі зі словом проповіді звернувся митрополит Бориспільський і Броварський Антоній.

Після відпусту Блаженніший владика привітав з днем небесного покровителя митрополита Бориспільського і Броварського Антонія та єпископа Корсунь-Шевченківського Антонія. Митрополит Антоній та намісник обителі митрополит Павел виголосили подячне слово.

Священнослужителі та віряни на чолі з Предстоятелем пройшли хресним ходом до Ближніх печер Лаври, де відбувся молебень з молитвою преподобному Антонію. Вірян окропили святою водою.

Наприкінці богослужіння Блаженніший Митрополит Онуфрій привітав паству зі святом та благословив усіх.

Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ

« Фев