Митрополит Феодосій очолив Літургію у свято П’ятидесятниці в кафедральному соборі м.Черкаси (+ВІДЕО)

23 червня 2024 року, в день Святої Трійці (свято П’ятидесятниці) митрополит Черкаський і Канівський Феодосій очолив Божественну літургію в Архангело-Михайлівському кафедральному соборі м.Черкаси. Керуючому єпархією співслужили вікарні архієреї: архієпископ Золотоніський Іоанн та єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній. Архієреям співслужило міське духовенство.

На богослужінні було піднесено сугубу молитву за Церкву, що потерпає від гонінь.

Відразу після закінчення Літургії було відслужено святкову вечірню. Відмінною особливістю цього богослужіння є читання на ньому колінопреклонних молитов. Уперше після Пасхи віряни стають на коліна перед Богом, моляться про прощення своїх гріхів і просять у Нього милості, очікуючи сходження на них спасительної благодаті Святого Духа. У кафедральному соборі Черкас колінопреклонні молитви були прочитані митрополитом Феодосієм і вікарними архієреями.

Богослужіння закінчилося урочистим славленням святу П’ятидесятниці.

***

Сьогодні відзначається день, коли Бог підніс людству два цінних дари. На п’ятдесятий день мандрівки іудеїв пустелею, Він передав Своєму народу через Мойсея головні заповіді. Через п’ятдесят днів після Свого Воскресіння, Бог виконав дану Ним обіцянку і послав на апостолів Святий Дух, який зміцнив їхні сили на подальшу проповідь Євангелія.

Святий Дух – діяльна іпостась Божа. Якщо місія Бога Отця – промислительна, а Бога Сина – спасительна, то метою сходження Святого Духа було і залишається дарування християнам особливих здібностей для вдосконалення душі та служіння ближнім.

Благодатні дари Святого Духа – незліченні. Через них Господь дав вірянам можливість не тільки стати духовно повноцінними, а й отримати вічне життя. Найповніший перелік духовних дарів ми знаходимо в Першому Посланні апостола Павла до Коринфян (1 Кор. 12:7-11). Якщо дари зцілень, чудотворення і пророцтва дано від Бога не кожному, то дари мудрості, знання і віри доступні всім християнам, чиї бажання і справи спрямовані на догоду Творцеві.

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ

Липень 2024