Выбрать страницу

МИТРОПОЛИТ ФЕОДОСІЙ ПРОВІВ РОБОЧУ КОМУНІКАЦІЮ З ПАРЛАМЕНТСЬКИМ КОМІТЕТОМ ВЕЛИКОЇ БРИТАНІЇ З ПИТАНЬ СВОБОДИ РЕЛІГІЇ, НАСТУПНОГО РАНКУ – ОБШУКИ СБУ

21 лютого 2024 року відбулася тривала онлайн-зустріч митрополита Черкаського і Канівського Феодосія з директором парламентського комітету Великої Британії з питань міжнародної свободи релігії Джулією Джонс. Під час спілкування владика поінформував представника парламенту Великої Британії про підготовлений до ухвалення в Україні законопроект про заборону Української Православної Церкви, факти захоплень храмів, кримінальні справи проти митрополитів, рішення органів місцевого самоврядування щодо скасування прав релігійних організацій УПЦ на земельні ділянки, санкції, застосовані до єпископату Української Православної Церкви, зворотну реституцію (експропріацію) в Церкви історичних будівель храмів та монастирів і багато про що інше.

Озвучені факти викликали крайню зацікавленість глави парламентського комітету з огляду на непоінформованість парламентських кіл Великої Британії про проблеми вірян Української Православної Церкви. Сторони домовилися продовжити подальшу роботу з пошуку шляхів допомоги віруючим і релігійним організаціям УПЦ в їхній правозахисній діяльності. Зокрема, було ухвалено рішення про зустріч у Києві, де митрополит Феодосій наразі перебуває під домашнім арештом як правозахисник, і переслідуваний ієрарх УПЦ, який захищає права і свободи вірян Української Православної Церкви в міжнародному полі.

До контактної роботи за цим напрямом також увійшли представники Міжнародного правозахисного об’єднання “Церква проти ксенофобії та релігійної дискримінації”, представники наукових та освітніх установ Великої Британії.

Наступного ж ранку після конструктивної робочої онлайн-зустрічі митрополита Феодосія з британськими парламентаріями, що відбулася, до резиденції митрополита в Києві з’явилися представники СБУ з обшуком, чим зірвали заплановану святкову Божественну Літургію (пам’ять святителя сповідника Патріарха Тихона). Американський адвокат і правозахисник Роберт Амстердам, який перебував цими днями в Києві, розцінив цей факт як навмисний тиск силових органів на архієрея УПЦ і правозахисника, що увійшло в офіційні документи юриста. Також про цей інцидент одразу ж було повідомлено в Парламентський комітет Великої Британії з питань міжнародної свободи релігії.

За результатами ранкової облави на будинок архієрея силовиками нічого протизаконного знайдено не було, але митрополиту було вручено чергову “Підозру” за начебто незаконний публічний захист захопленого 20 листопада 2023 р. бойовиками жіночого монастиря в Черкасах.

Внаслідок силових дій СБУ та зірваної Божественної Літургії, швидка медична допомога констатувала у митрополита Феодосія важкий гіпертонічний криз. Зараз владика перебуває в передінсультному стані, вирішується питання про його госпіталізацію.

ДОВІДКА. Парламентський комітет Великої Британії під назвою “Всепартійна парламентська група з міжнародної свободи релігії чи переконань” (The All-Party Parliamentary Group on International Freedom of Religion or Belief) був створений з метою підвищення обізнаності та авторитету міжнародної свободи релігії чи переконань як одного з прав людини серед парламентаріїв, ЗМІ, уряду й широкої громадськості Великої Британії; а також для підвищення ефективності й поінформованості щодо внеску Великої Британії у міжнародні інституції, покликані забезпечувати дотримання цього права людини; для підвищення ефективності й поінформованості щодо внеску Великої Британії в міжнародні інституції, що покликані забезпечити дотримання цього права людини; а також для підвищення ефективності й поінформованості щодо внеску Великої Британії в міжнародні інституції, які покликані забезпечувати дотримання міжнародного права людини.

Директором групи є місіс Джулі Джонс (Julie Jones). Керівники групи – члени парламенту Джим Шеннон (Jim Shannon) і Фіона Брюс (Fiona Bruce), а також члени Палати лордів баронеса Кокс (Baroness Cox) і лорд Алтон (Lord Alton). Понад 170 членів парламенту входять до цього комітету і цікавляться станом свободи релігії та переконань у країнах по всьому світу, але особливо в тих, з якими Велика Британія підтримує тісні відносини.

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ

Количество просмотров: 47

Цей запис також доступний на: Russian

Об авторе

ОСТАННІ ПОДІЇ

КАЛЕНДАР НОВИН

Июль 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Июн    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Відео-новини єпархії

ПРИЄДНУЙТЕСЬ ДО НАС

Помітили помилку?

Виділіть текст з помилкою і натисніть
Дякуємо за допомогу!