Митрополит Феодосій звершив Божественну літургію в с.Ковтуни (+ВІДЕО)

26 листопада 2022 р., у день пам’яті свт.Іоанна Златоуста, архієпископа Константинопольського, митрополит Черкаський і Канівський Феодосій звершив Літургію в храмі Покрови Пресвятої Богородиці села Ковтуни Золотоніського округу.

Архієрею співслужили секретар Черкаської єпархії протоієрей Василій Вознюк, благочинний Золотоніського округу протоієрей Сергій Снопок, настоятель храму протоієрей В’ячеслав Плітка і духовенство благочиння.

На Малому вході за старанне служіння святій Православній Церкві, митрополит Феодосій возвів настоятеля Покровського храму ієрея В’ячеслава Плітку в сан протоієрея.

За богослужінням було піднесено сугубу молитву за мир в Україні.

Після Літургії митрополит Феодосій звернувся до парафіян храму з архіпастирським словом, у якому розповів про житіє свт. Іоанна Златоуста: святого, ім’я якого відоме кожному православному християнину. Архієрей зазначив, що повчання святителя і його роздуми на євангельські теми є фундаментом духовного життя віруючої людини. Він виголошував проповіді простою мовою, зрозумілою для широкого кола людей. Протягом 10-річного архіпастирського служіння в столиці Візантійської імперії – Константинополі, свт. Іоанн Златоуст сміливо викривав тих, хто грішив у неправді, не засуджуючи їх, а засуджуючи самі гріхи суспільства, в якому він жив.

Описавши переломний момент житія святого, коли він став жертвою неправедного суду з боку влади, але смиренно переніс усі страждання і скорботи, владика підсумував: “Не дивлячись на те, що під час його життя ім’я святителя Іоанна було розтоптано, а життя роздавлено, його правда і його слово живуть у Православній Церкві до сьогоднішнього дня. Він став фундаментом, опорою Церкви, Її богословським надбанням. У його житті і в його особистості кожен із нас знаходить приклад смирення перед Божою волею, непохитності у вірі та безкомпромісності у ставленні до гріха”.

Митрополит Феодосій подякував духовенству Золотоніського округу за стійке і праведне служіння Церкві, привітав настоятеля Покровського храму с.Ковтуни протоієрея В’ячеслава Плітку з високою церковною нагородою, а парафіян храму – з 10-ю річницею його освячення. Новий храм був освячений митрополитом Черкаським і Канівським Софронієм 25 листопада 2012 р. на місці колишнього храму, зруйнованого 65 років тому.

Інформаційно-новинний відділ Черкаської єпархії