Выбрать страницу

Митрополит Феодосій звершив Літургію в найдавнішому соборі Черкаської єпархії – у м. Каневі (+ВІДЕО)

30 березня 2023 р., у день пам’яті прп. Олексія, чоловіка Божого, митрополит Черкаський і Канівський Феодосій звершив Літургію Передосвячених Дарів у Свято-Успенському кафедральному соборі м. Канева. Його Високопреосвященству співслужили секретар Черкаської єпархії протоієрей Василій Вознюк, благочинний Канівського округу і настоятель собору протоієрей Георгій Почтовий та духовенство благочиння.

Цього дня відбулося великопісне говіння священнослужителів Канівського благочиння, сповідь у яких приймав духівник Черкаської єпархії протоієрей Василій Вознюк.

На богослужінні було піднесено молитву за Церкву, яка зазнає гонінь.

На Малому вході за старанне служіння Церкві, правлячий архієрей удостоїв богослужбовими нагородами кліриків Канівського благочинного округу: протоієреїв Олексія Гангура і Олександра Лускова – правом носіння митри, ієрея Олександра Шармара – правом носіння хреста з прикрасами, ієрея Віталія Почтового – правом носіння золотого наперсного хреста.

Наприкінці Літургії митрополит Феодосій звернувся до парафіян кафедрального собору з архіпастирським словом, у якому розповів житіє праведного Олексія, чоловіка Божого, святого, який присвятив життя служінню Господу в добровільній бідності. Архієрей зазначив, що таку ревність до богоугодного життя може мати тільки та людина, яка спонукає себе до частого і регулярного Причащання Святих Христових Тайн. “Людина настільки глибоко вражена інфекцією гріха, що навіть після Хрещення, отримавши від Бога силу для боротьби з гріхом, все одно, зазвичай, не здатна цілком виконувати Божественні заповіді, оскільки не має твердої віри і любові до Бога і людей. Тільки через Причастя Тіла і Крові Христових у наше єство проникає Бог, перетворюючи нас зсередини. І лише від нас залежить наскільки довго ми зможемо зберегти благодать цього Таїнства”, – підкреслив митрополит Феодосій.

***
Свято-Успенський собор м. Канева збудовано 1144 року князем Всеволодом Ольговичем. Фасади храму прикрашають ряди малих ніш, колись прикрашених фресками. Собор порівняно добре зберіг усі риси старої архітектури.

У 1185 р. біля стін цього храму готувалася оборона від половців після невдалого походу новгород-сіверського князя Ігоря Святославича. У 1587 р. тут був похований страчений у Львові козацький лідер Іван Підкова.

Крім свого основного призначення храм слугував притулком для міщан під час нападів ворогів. У вересні 1678 року кримські татари й турки підпалили собор, у якому закрилися канівці. Довгий час будівля стояла зруйнованою. Перші відновлювальні роботи відбувалися в 1781-1787 роках, а сучасного вигляду їй надали в 1805-1810 роках.

Протягом 1972-1990 рр. у приміщенні собору функціонував Канівський музей народного декоративного мистецтва. Після остаточної реставрації 1993 року Свято-Успенський собор було передано Українській Православній Церкві.

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ

Количество просмотров: 56

Цей запис також доступний на: Russian

Об авторе

ОСТАННІ ПОДІЇ

КАЛЕНДАР НОВИН

Квітень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Бер    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Відео-новини єпархії

ПРИЄДНУЙТЕСЬ ДО НАС

Помітили помилку?

Виділіть текст з помилкою і натисніть
Дякуємо за допомогу!