Митрополит Феодосій звершив Літургію в лікарняному храмі на честь апостола і євангеліста Луки (+ВІДЕО)

31 жовтня 2022 р., митрополит Черкаський і Канівський Феодосій звершив Божественну літургію в храмі апостола і євангеліста Луки при третій міській лікарні м.Черкаси в день престольного свята парафії. Храм апостола Луки, що діє в лікарні вже впродовж 23 років, облаштований у пристосованому приміщенні, і на сьогоднішній день має статус архієрейського подвор’я. Високопреосвященнішому владиці в день престольного свята храму співслужили секретар Черкаської єпархії протоієрей Василій Вознюк, благочинний Черкаського округу протоієрей Сергій Чумак, намісник архієрейського подвор’я архімандрит Віктор (Солонько) і міське духовенство.

Під час богослужіння було піднесено сугубу молитву про мир в Україні.

Після закінчення Літургії митрополит Феодосій виголосив проповідь, у якій розповів про роль храму і Церкви в житті християнина. За словом архієрея, саме храми, де відбуваються богослужіння і звершуються церковні Таїнства, захищають наш світ від загибелі в гріху. Тільки в православному храмі людина може отримати благодать Божу, що зміцнює її душу. Престоли храмів Божих можна уподібнити духовним “цвяхам”, якими “збитий” і скріплений наш світ. І руйнування храмів, або наруга над ними, гоніння на Церкву, неминуче тягнуть слідом за собою деструктивні процеси, що руйнують те суспільство, яке жене Церкву.

В архіпастирському слові митрополит Феодосій наголосив, що Церква Христова все одно вистоїть, якщо самі християни житимуть, згідно з Божими заповідями. Адже Господь дав нам обітницю, що врата пекла не здолають Його Церкви.

Інформаційно-новинний відділ Черкаської єпархії

« Мар