Митрополит Феодосій звершив хрещення третього сина в родині священнослужителя

27 листопада 2022 р., у Неділю 24-ту після П’ятидесятниці, у домовому Хрестовому храмі на честь Собору дванадцяти апостолів при Черкаському єпархіальному управлінні митрополит Черкаський і Канівський Феодосій звершив Таїнство Хрещення над третьою дитиною в сім’ї клірика Архангело-Михайлівського кафедрального собору м. Черкаси протодиякона Владислава Музиканта. Архієрею співслужили ключар кафедрального собору протоієрей Олексій Демченко та батько малюка протодиякон Владислав Музикант.

Хрещеному немовляті нарекли ім’я Лука, на честь святителя Луки Кримського – сповідника віри і святого лікаря, життя якого було тісно пов’язане з Черкащиною. Побажавши батькам Божої допомоги у вихованні духовного воїна Церкви Христової, архіпастир передав у благословення новохрещеному ікону Христа Спасителя.

Таїнство Хрещення в християнській Церкві стало виконанням даної від Спасителя заповіді учням: “Ідіть, навчіть усі народи, хрестячи їх в ім’я Отця і Сина і Святого Духа” (Мф. 28:19). За встановленням Господа, Хрещення є духовним народженням людини “від води і Духа” (Ін. 3:5). Після Хрещення християнин стає повноцінним членом Церкви, очищається від гріхів минулого і народжується для духовного життя. У Таїнстві Миропомазання, що звершується разом із Хрещенням, освячена божественною благодаттю людина отримує дари Святого Духа, необхідні для спасіння її душі, для служіння Богу впродовж усього земного життя.

Водночас кожен християнин у Хрещенні дає Богові обітницю доброчесного життя. “Від кожної людини, яка отримала Хрещення, Бог вимагає трьох чеснот: правої віри від усієї душі, стриманості язика і чистоти тіла”, – стверджує свт. Григорій Богослов. Тож обов’язок хрещеного – залишатися вірним Богові, не порушуючи даної обіцянки, а обов’язок хресних батьків – виховати своїх похресників у християнському благочесті.

Інформаційно-новинний відділ Черкаської єпархії

« Фев