Митрополит Феодосій звершив закладку нового храму при Черкаській православній гімназії (+ВІДЕО)

23 червня 2022 р., митрополит Черкаський і Канівський Феодосій урочисто звершив чин освячення закладного каменю в фундамент нового храму на честь Нерукотворного образу Господа нашого Іісуса Христа та преподобного Сергія Радонезького при Черкаській православній гімназії.

Під закладний камінь було поміщено пам’ятну металеву капсулу, в яку вкладено частинку святих мощів небесного покровителя Черкащини – преподобномученика Макарія, Переяславського і Канівського чудотворця, та Благословенну заставну грамоту.

За богослужінням співав дитячий хор Православної гімназії.

Після завершення освячення владика Феодосій звернувся до присутніх з вітальним словом та передав для майбутнього храму ікону прп.Сергія Радонезького. Усі гімназисти після освячення отримали з рук владики екземпляр Святого Євангелія та солодкий подарунок.

Черкаська православна гімназія є частиною духовно-просвітницького проекту, що реалізується в єпархії з благословення митрополита Феодосія та продовжує свою роботу, незважаючи на складні військові події в Україні.

В гімназії здійснюється навчання, виховання та розвиток 40 гімназистів (1 – 7 класи та підготовча група) на основі традицій Православної Церкви та з урахуванням необхідності формування у молоді всіх актуальних науково-технічних компетенцій.

Навчальний процес педагогічний колектив школи організовує, спираючись на розробки і рекомендації педагогів-класиків (К.Ушинського, С.Рачинського, Г.Сковороди, В.Сухомлинського), з урахуванням вимог Міністерства освіти і науки України та можливостей, спричинених військовим становищем у нашій країні .

Навчання гімназії здійснюється завдяки живому спілкуванню дітей з учителями рідною мовою з додатковою інтеграцією англійської, німецької та церковнослов’янської мов. Такий підхід активно сприяє формуванню у молодого покоління комунікабельності, кооперативності і адаптивності до умов сьогодення.

Велика увага в гімназії приділяється духовному розвитку дітей під час уроків «Православна культура» та «Житія святих», де учням роз’яснюють базові християнські догмати, спираючись на приклади їхнього дотримання православними християнами різних часів.

Дбають тут і про здоров’я гімназистів, намагаючись забезпечувати необхідне вікове навантаження на уроках фізичної культури, трудового виховання, гурткової роботи у різних напрямках, а також забезпечують щоденне дворазове харчування із екологічно чистих продуктів власного виробництва.

« Мар