Митрополит Лука очолив урочистості в Черкасах на честь прмч.Макарія Канівського (+ВІДЕО)

26 травня 2023 р. у Черкасах відбулися урочистості з нагоди дня пам’яті прпмч.Макарія Канівського, архімандрита Овруцького, ігумена Пінського, Переяславського чудотворця. Перед початком Божественної літургії митрополита Запорізького і Мелітопольського Луку в Соборному парку Черкас гостинно зустрічали ігуменії та сестри монастирів Черкащини.

На святковій Літургії Високопреосвященному митрополиту Луці співслужили митрополит Конотопський і Глухівський Роман, вікарій Черкаської єпархії архієпископ Золотоніський Іоанн, вікарій Горлівської єпархії архієпископ Костянтинівський Паїсій і вікарій Черкаської єпархії єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній.

Преосвященним владикам співслужило духовенство єпархії та гості у священному сані.

На богослужінні було піднесено молитву за Церкву, що потерпає від гонінь.

Після запричасного вірша митрополит Лука звернувся до віруючих зі словом проповіді. Владика зазначив, що на урочистості на честь прпмч. Макарія приїхали архієреї з різних регіонів України, що свідчить про загальне шанування угодника Божого. “Цей святий ставав для людей краплею цілющої роси і в кожному місці, де він служив, зароджувався паросток чернечого життя”, – зазначив архієрей.

При цьому, за словом архіпастиря, святий завжди трудився безкорисливо, спонукаючись любов’ю до Бога і людей. Він жив під час масштабних гонінь на Православну Церкву з боку інославного заходу і військової експансії іноплемінників. Не залишаючи свою паству, прпмч. Макарій свідчив про істинність православної віри, підбадьорюючи скорботних людей словами псалмоспівця Давида: “Господь просвітлення моє і Спаситель мій, кого убоюся? Господь Захисник життя мого, від кого злякаюся?” (Пс. 26:1).

На думку митрополита Луки, подвиг прпмч. Макарія Канівського підтверджує те, що темрява не може бути сильнішою за світло, як і зло не може бути сильнішим за добро. І перемогти зло можна тільки добром, що виходить із серця.

Архіпастир також висловив підтримку митрополиту Черкаському і Канівському Феодосію, який перебуває під домашнім арештом, за стійкість у сповідуванні віри. Владика закликав черкаську паству продовжувати сугубо молитися за свого архієрея, зазначивши, що у важкий час віруючих завжди зміцнює єдність і взаємна молитва.

Наприкінці Літургії відбувся соборний молебень прпмч. Макарію Канівському перед ракою з його святими мощами. Митрополит Лука подякував усім учасникам богослужіння за спільну молитву, якою засвідчується єдність у Христі та вірність Православній Церкві. Архієрей закликав черкащан не сумувати і не впадати у відчай у скорботний час. “Царює пекло над родом людським, але не вічно”, – завершив своє слово митрополит Лука висловом із богослужбового канону Великої Суботи.

Своєю чергою, єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній, вікарій Черкаської єпархії, від імені митрополита Феодосія подякував владиці Луці та архіпастирям за візит до Черкас, який вони здійснили, не дивлячись на зовнішні труднощі, з якими зараз стикається єпископат і духовенство Української Православної Церкви. Адресувавши митрополиту Луці слова подяки за тверду позицію в захисті Церкви та підтримку митрополита Феодосія, владика Антоній висловив надію на те, що незабаром, за молитвами прпмч. Макарія, керуючий єпархією зможе повернутися на Черкаську кафедру, щоб знову проповідувати з амвона слово правди, на яке чекають і яке слухають не тільки черкащани, а й багато вірян із різних єпархій нашої Церкви.

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ

« Лют