Митрополит Павел очолив освячення приділу Свято-Успенського собору в Золотоноші

7 травня 2022 р. відбулося освячення Свято-Троїцького приділу собору на честь Успіння Пресвятої Богородиці в м.Золотоноша.

Уставний чин освячення очолив митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, намісник Києво-Печерської Лаври.

Високопреосвященнішому владиці співслужили митрополит Черкаський і Канівський Феодосій, архієпископ Васильківський Миколай, вікарій Київської єпархії, вікарні архієреї Черкаської єпархії: архієпископ Золотоніський Іоанн і єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній, а також духовенство Золотоніського благочинного округу.

За богослужінням молилися сестри Свято-Покровського Красногірського жіночого монастиря на чолі з настоятелькою ігуменією Арсенією.

Після освячення відбулася соборна Божественна літургія, яка об’єднала духовенство і мирян в євхаристійній молитві.

На Малому вході, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, митрополит Павел возвів духівника Смілянського благочинного округу ієромонаха Василія (Мірошниченка) в сан архімандрита.

Після читання Євангелія, владика Павел звернувся до присутніх з проповіддю, в якій привітав парафіян собору та жителів міста зі знаменною подією – освяченням приділу собору і закликав їх бути стійкими у випробуваннях та згуртованими навколо духовенства у лоні Христової Церкви.

Після закінчення богослужіння митрополит Феодосій подякував наміснику Києво-Печерської Лаври за відвідання Черкаської єпархії та спільне богослужіння.

Також настоятель собору, благочинний Золотоніського округу прот. Сергій Снопок прийняв дар з рук митрополита Павла ікону свт. Миколая Чудотворця, а всі парафіяни отримали лаврські гостинці.

Інформаційно-новинний відділ Черкаської єпархії

Фотогалерея lavra.ua: