В Черкаській єпархії освячено новий храм на честь святої вмч.Варвари

24 липня Високопреосвященніший архієпископ Черкаський і Канівський Феодосій звершив уставний чин Великого освячення нового храму у центрі смт.Чорнобай на честь святої великомучениці Варвари. Ця велика і радісна подія вінчає собою торжество правди Божої і відродження знищеної святині на теренах Чорнобаївщини.

Перші згадки про Варваринську церкву у Чорнобаї відносяться до кінця 18-го століття (мовою оригіналу):
Села Чернобай Варваринская церковь, деревянная, с такою же в одной связи с колокольнею, холодная, построена 1794 г. Старанием Тайнаго Советника Иоанна Николаева Неплюева. Церковная сторожка, церковная библиотека. В приходе женская школа грамоты и земское училище, народная библиотека-читальня. Земли церковной 2397 кв.саж., ружной 33 дес. Жалованья в год священнику 120 руб., псаломщикам 1-му 53 руб.,2-му 36 руб., Прихожан 1345 душ .муж. пола , 1313 душ женск. пола. Священник Максим Андреев Богаевский. Заштатный священник Иоанн Феодоров Коропов.

В 30-х роках ХХ століття Варварівська церква в Чорнобаї була зруйнована.
Її новітня історія починається вже у 2000 році, коли усердям віруючих та під керівництвом тодішнього благочинного Чорнобаївського району архімандрита Іоанна (нині єпископа Золотоніського, вікарія Черкаської єпархії) було зареєстровано статут громади і сама громада віруючих. А з благословення нині спочилого владики Софронія (на той час архієпископа) починається відродження забутої і сплюндрованої святині Чорнобая. У тимчасове користування селищна рада надала громаді приміщення колишнього літнього кінотеатру, який знаходиться поруч з пагорбом Слави в центрі селища. У червні 2001 року настоятелем парафії призначений молодий священик Іоанн Марінін. З перших днів він разом із парафіянами доклав багато зусиль задля створення умов для здійснення богослужінь.

І от сьогодні сталася подія, яку вся громада наближала наполегливою працею протягом 18 років. Нинішня Варваринська церква у Чорнобаї зводилася коштом церковної громади за участі благодійників, а незмінним настоятелем і організатором усіх робіт був і залишається протоієрей Іоанн Марінін, на адресу якого було сказане багато щирих слів вдячності як від владики Феодосія, так і парафіян. Після освячення престолу нового Варваринського храму архієпископ Феодосій звершив у ньому Божественну літургію у співслужінні кліриків Черкаської та інших єпархій, запрошених на цю урочисту подію.

По завершенні владика вручив високі церковні нагороди Української Православної Церкви людям, котрі внесли особистий вагомий внесок у будівництво нового храму. Серед них — засновник агропромислової корпорації «Дніпро», Почесний голова асоціації Незалежної об’єднання сельскохопредпріятій Чорнобаївського району Петро Григорович Душейко. У своєму слові, з яким владика Феодосій звернувся до вірян, він підкреслив велике значення сьогоднішньої події не лише для відродження духовного життя, а й для панування в нашому суспільстві миру, злагоди та справедливості.

Прес-служба Черкаської єпархії

« Фев