ПІДСУМКИ Першого з’їзду православних педагогів Черкащини

Ми, православні педагоги Черкащини, які зібралися з благословення митрополита Черкаського і Канівського Феодосія на свій перший з’їзд у м.Черкаси з метою визначити місце та роль духовної складової в сучасній системі освіти, під час обговорення теми з’їзду дійшли висновків:
І. На сьогодні актуальним є:
— викладати предмети морально-духовного спрямування в сучасній школі із залученням православних педагогів;
— формувати морально-духовний імунітет дитини в соціумі;
— впроваджувати морально-духовні цінності в школі відповідно до вчення Православної Церкви.

ІІ. Втілюючи ці завдання в життя, православні педагоги Черкащини повинні звернути особливу увагу на:
— формування в дитини православного погляду на цінність сім’ї;
— виховання в дітей почуття поваги до старшого покоління і турботи про нього;
— розуміння дитиною сенсу життя з православної точки зору;
— запобігання розвитку девіантної поведінки у дитини, яка з часом може переходити в аддиктивну.

ІІІ. Враховуючи підсумки Першого з’їзду православних педагогів Черкащини, ми просимо благословення митрополита Черкаського і Канівського Феодосія на створення постійно діючого Товариства (об’єднання) православних педагогів Черкащини, першочерговими завданнями якого є:
— створення бази даних православних педагогів Черкащини;
— визначення напрямків діяльності з вдосконалення морально-духовного виховання дітей у сучасній школі;
— організація та проведення православних педагогічних конференцій, семінарів, конкурсів та інших заходів у співпраці із Відділом із релігійної освіти та катехізації Черкаської єпархії Української Православної Церкви;
— створення єдиного інформаційного простору для православних учителів Черкащини, заснування освітніх курсів духовно-морального спрямування для вчителів;
— організація систематичного проведення педагогічних зібрань інформаційно-методичного характеру.

23 серпня 2021 року, м. Черкаси

« Фев