Північне київське вікаріатство бере активну участь в протиепідемічних та благодійних заходах

З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, духовенство та миряни Північного вікаріатства столиці України ведуть активну роботу з протидії поширенню коронавірусній інфекції COVID-19 і надають допомогу киянам під час епідемії. Всі протиепідемічні та благодійні заходи проходять при загальній координації дій керуючим Північним київським вікаріатством архієпископом Боярським Феодосієм.

1. В першу чергу всі парафіяльні храми вікаріатства були оснащені антисептичними розчинами, індивідуальними дезінфекторами, медичними масками і одноразовими рукавичками. Засоби захисту були придбані в такій кількості, яке дозволяє забезпечити ними не тільки співробітників і постійних парафіян, а й відвідувачів, що заходять в храм. На деяких парафіях медичні маски шиються самостійно для себе та інших.

2. В умовах обмеження кількості людей на богослужінні, з храмів з відповідними технічними можливостями налагоджена постійна трансляція богослужінь online. На всіх сайтах благочиній і парафій Північного київського вікаріатства своєчасно розміщуються чинопослідування ключових великопісних богослужінь з текстами, адаптованими для домашнього читання, щоб парафіяни, що залишилися вдома, змогли звершити богослужіння самостійно.

3. Ряд парафій налагодив регулярне постачання продуктів харчування, масок і дезінфікуючих засобів парафіянам похилого віку, яким не рекомендовано виходити з їхніх будинків під час карантину. По ходу розгортання цього напрямку роботи збільшується кількість волонтерів, формуються більш широкі списки адресної допомоги нужденним.

4. Організовано допомогу колективам ряду медичних установ (Київський консультативно-діагностичний Центр, пологові будинки та будинки інвалідів Подільського району) м.Києва в придбанні засобів дезінфекції та захисту для медичного персоналу. Особлива результативність в цьому напрямку на сьогоднішній день показана парафіями Оболонського благочиння столиці під керівництвом благочинного протоієрея Володимира Терещука.

Віримо, що з Божою допомогою, спільними зусиллями і підтримкою один одного, у всіх нас вийде з терпінням пройти цей непростий етап для життя нашої Церкви і суспільства.

« Мар