Порядок поминання архієреїв на богослужіннях в Черкаській єпархії

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

У зв’язку з необхідністю упорядкування молитовного поминання архієреїв на богослужіннях в храмах і монастирях Черкаської єпархії, благословляється наступне.

Згідно з 13, 14, та 15 правилами Двократного Константинопольського Собору та з практикою, що склалася в Українській Православній Церкві, на богослужіннях в храмах та монастирях Черкаської єпархії після імені Святішого Патріарха (“Великого Господина и Отца нашего Святейшего Патриарха…”) підноситься ім’я Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України (“… и Господина и Отца нашего Блаженнейшего Митрополита…”), після якого поминається правлячий архієрей (“… и Господина нашего Преосвященнейшего /Высокопреосвященнейшего/…”).

Також в усіх храмах Золотоніського благочинного округу після імені правлячого архієрея благословляється молитовне поминання вікарного єпископа з титулом Золотоніський (“… и Господина Преосвященнейшего /Высокопреосвященнейшего/…”), а в усіх храмах Корсунь-Шевченківського благочинного округу після імені правлячого архієрея молитовне поминання вікарного єпископа з титулом Корсунь-Шевченківський (“… и Господина Преосвященнейшего /Высокопреосвященнейшего/…”).

Окрім цього, якщо вікарний архієрей займає посаду настоятеля храму, або намісника монастиря (тобто канонічно очолює структурний підрозділ Черкаської єпархії), то в такому монастирі чи храмі його ім’я підноситься з займенником “НАШОГО” (… и Господина нашего Преосвященнейшего /Высокопреосвященнейшего/…”) після поминання правлячого архієрея, а в усіх інших випадках без цього займенника.

Згідно з загальноприйнятою практикою, під час звершення вікарним єпископом богослужіння в будь-якому храмі чи монастирі Черкаської єпархії, його ім’я підноситься після поминання правлячого архієрея протягом всього богослужіння.

+ Феодосій
АРХІЄПИСКОП ЧЕРКАСЬКИЙ І КАНІВСЬКИЙ