Прихильники ПЦУ заблокували вхід до храму прп.Олексія, чоловіка Божого м.Сміла в день престольного свята

30 березня 2022 р., в день престольного свята храму на честь прп.Олексія, людини Божої, в м.Сміла Черкаської єпархії розкольниками було зірване святкове богослужіння.

Парафіяни та гості – вірні Української Православної Церкви, запрошені на свято священики не змогли потрапити до храму – вхід був заблокований представниками ПЦУ м.Сміли, які назвалися «ініціативною групою».

Після восьмої години ранку до храму приїхало багато представників Нацполіції та тероборони, які спостерігали за подіями навколо храму, але не втручалися у справу, нічого не зробивши, щоб захистити законні права віруючих УПЦ.

Також до храму прибули представники Служби Безпеки України, які подивилися правовстановлюючі документи релігійної громади на будівлю храму і землю, пересвідчилися в законності права власності релігійної громади УПЦ, але теж нічого не зробили, для встановлення правопорядку.

Невдозі до храму прибув Смілянський міський голова Ананко С.В., який поспілкувався з «активістами» ПЦУ, які не допускали парафіян до свого храму, та представниками релігійної громади Української Православної Церкви, які прийшли помолитися на своє престольне свято.

На запитання збентежених та наляканих парафіян, чи можуть вони хоч в неділю безпечно прийти на богослужіння до свого храму, мер міста відповіді не дав. Лише сказав: «Навколо є храми, ідіть туди і моліться». На заперечення парафіян, що ці храми належать до юрисдикції ПЦУ, очільник міста відповів що не бачить між УПЦ та ПЦУ ніякої різниці. Але в той же час Ананко С.В. ініціював збір підписів по мікрорайону Гречківка, де розташований храм, проти УПЦ, за перехід в розкол.

Також велися переговори парафіян з «ініціативною групою». Результат переговорів зводився до одного: «Перейдіть в ПЦУ, а далі ви нам не цікаві»

Після цього «ініціативна група» людей, які не мають ніякого відношення до парафії прп. Олексія, почала збирати підписи про перехід релігійної громади (парафії) на честь прп.Олексія, чоловіка Божого Черкаської єпархії Української Православної Церкви до «ПЦУ». Варто зазначити, що всупереч Закону, підписи збиралися не серед парафіян, а серед присутніх людей – жителів Сміли, а можливо і приїжджих, які ніяк не належать до членів релігійної громади, а також серед інших невстановлених осіб, які не мали при собі документів.

Після значних зусиль і довгих перемовин потрапити до храму нарешті вдалося лише настоятелю храму свящ. Роману Гаркавенко для того, щоб спожити заготовлений для святкової Літургії Передосвячених Дарів Святий Агнець.

Інформаційно-новинний відділ Черкаської єпархії

« Мар