У Черкаській єпархії чудесно відобразився образ Спасителя на стіні храму

Одним із перших свідків дива став керівник відділу у справах сім’ї Черкаської єпархії протоієрей Іоанн Чічіна, який організовував підготовку храму в с. Васютинці Чорнобаївського благочиння до зустрічі свята Пасхи.

27 березня, після прибирання храму, священик помітив на стіні відбиток ікони Нерукотворного образу Спасителя, який точно повторює риси ікони, що висіла на цьому місці всього годину тому. Зображення стало очевидним для всіх незабаром після того, як зі стіни було знято сам іконописний образ.

Унікальність цього явища в тому, що точні обриси ікони “передалися” не на скло, що вже знайомо вірянам, а на стіну під іконою! При цьому задня фанерна панель іконного кіота залишилася початково чистою, без будь-якого зображення.

Незабаром після виявлення відбитка ікони, з благословення митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, новоявлений образ Спасителя на стіні було покрито спеціальним склом у рамі. З перших днів незвичайного явища безліч людей відвідало сільський храм у Васютинцях, щоб самим стати свідками чудесного відображення, аналогів якому поки що, напевно, ніде не було.

У Неділю 6-ту після Пасхи, про сліпого, з благословення митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, с.Васютинці відвідав вікарій Черкаської єпархії архієпископ Золотоніський Іоанн. Владика звершив у Свято-Миколаївському храмі Божественну Літургію та молебень перед новоявленою іконою.

На святковій Літургії було піднесено молитву за Церкву, яка зазнає гонінь, а після богослужіння архієреєм і духовенством було звершено заупокійну панихиду на могилі спочилого першого настоятеля Свято-Миколаївського храму протоієрея В’ячеслава Спасиченка. Також наприкінці Літургії архієпископ Іоанн представив парафіянам нового настоятеля храму – ієрея Владислава Придибала і звернувся до пастви зі словом проповіді, зазначивши важливий привід для нинішньої урочистості в селі Васютинці.

На завершення богослужіння архієпископ Іоанн разом із духовенством звершив молебень перед чудесним образом Спасителя. Незабаром перед новоявленою іконою будуть звершуватися щотижневі молебні.

Доїхати до с. Васютинці з м. Черкаси можна автомобілем. На під’їзді до м. Золотоноша повернути праворуч на трасу Н 08 у бік м. Кременчук. Через 37 км, проїхавши населені пункти Іркліїв і Первомайське, повернути праворуч у бік с. Васютинці. Свято-Миколаївський храм розташований на вул. Соборна.

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ