У Черкаській єпархії вшанували пам’ять Героїв-ліквідаторів на Чорнобильській АЕС

26 квітня 2021 року виповнюється 35 років з дня найбільшої техногенно-екологічної катастрофи ХХ століття – аварії на Чорнобильській АЕС. За традицією сьогодні відбулася низка жалобних заходів, які пройшли з благословення та за участі Високопреосвященнішого архієпископа Черкаського і Канівського Феодосія.

З ранку владика Феодосій звершив панахиду біля пам’ятного знаку жертвам Чорнобильської катастрофи, що встановлений у Соборному парку обласного центру навпроти Архангело-Михайлівського кафедрального собору та поклав квіти до пам‘ятника.

Трохи згодом благочинний Черкаського округу протоієрей Сергій Чумак з благословення архієпископа Феодосія взяв участь у покладанні квітів до цього знаку разом із представниками обласної та міської влади.

Після цього у храмі на честь ікони «Чорнобильський Спас», що також розташований у Соборному парку Черкас, відбувся молебень і тепла зустріч владики Феодосія з ліквідаторами аварії на Чорнобильській АЕС. Владика щиросердно подякував героям за звершений ними подвиг заради спасіння життів мільйонів людей і вручив благословенні Грамоти Черкаської єпархії групі присутніх на цьому молитовному заході. Серед нагороджених – засновник приватного підприємства «Медична клініка “Брати Лепські”», відомий церковний добродій В’ячеслав Володимирович Лепський, який активно допомагав у будівництві храму у пам’ять героїв-чорнобильців.

У свою чергу присутні у храмі очільники черкаської обласної організації Всеукраїнського об’єднання ветеранів Чорнобиля (ВОВЧ) вручили нагрудні знаки групі духовенства Черкаської єпархії за активну допомогу і духовне піклування про ліквідаторів. Першим цю почесну відзнаку отримав архієпископ Черкаський і Канівський Феодосій.

Прес-служба Черкаської єпархії

« Мар