Выбрать страницу

В Албанской Церкви раскритиковали позицию Фанара по Украине

Філарет, перебуваючи поза Церквою, не міг висвячувати священників і єпископів, вважають в Албанській Церкві.

Секретаріат Священного Синоду Албанської Церкви піддав критиці роботу богослова Константинопольського патріархату архімандрита Григорія Фрагакіса «Про лікування церковного питання в Україні Матір’ю-Церквою Константинополя (питання про висвячення)», у якій той проводить паралелі з наданням автокефалії Церкві Албанії, а також обгрунтовує легалізацію Філарета та Епіфанія. Документ, ухвалений Синодом Албанської Церкви ще в листопаді 2022 року, пресслужба Албанської Церкви надіслала зараз до редакції СПЖ.

У тексті йдеться про некоректність порівнянь Філарета та його учня Епіфанія з постатями Албанської Церкви єпископом Віссаріоном і висвяченим ним єпископом Агафангелом.

«Агафангел не отримав висвячення від відстороненого, відлученого та анафематствуваного єпископа, як це було у випадку з Епіфанієм, і він не став предстоятелем автокефальної Церкви. В Албанії жодна група не була принижена, як це було у випадку з митрополитом Онуфрієм і понад 90 єпископами», – сказано в документі.

Вказали в Албанській Церкві й на різницю свого Томосу з Томосом ПЦУ.

Зокрема, в Томосі ПЦУ сказано, що структура Думенка «визнає главою Святіший Апостольський і Патріарший Вселенський Престол», чого немає в Албанській Церкві. У Томосі ПЦУ Фанар називає цю структуру «дочкою», тоді як у Томосі Албанської Церкви – «сестрою».

«Головним, проте, є те, що в Албанії потім настали мир і єдність, на противагу тому, що відбувається в Україні з несприятливими наслідками для всієї Православної Церкви», –сказано в документі.

В Албанській Церкві вказали на схожість українського розколу з Мелітіанським розколом, який був вилікуваний:

• покаянням,

•висвяченням розкольницьких єпископів,

• примиренням за рішенням Вселенського Собору.

У тексті документа Синоду зазначено, що єпископ «поза Церквою позбавлений усієї священної благодаті, і його священнодійства є недійсними та неприпустимими».

Тези Фанара, що анафематствуваний єпископ зберігає в собі можливості священнодійства, в Албанській Церкві порівняли з теорією, прийнятою в Римо-католицькій церкві.

«Теорія про сталість священства, прийнята в Римо-католицькому світі (і навіть якщо вона тимчасово приймається як припущення для дослідження), не є аргументом для передачі благодаті та законності апостольської спадкоємності. Навіть якщо припустити, що залишаються сліди від рукоположення, коли рукопокладач відрізаний від Церкви, освячений, проклятий і вигнаний, він стає неактивним, не передає жодної благодаті (подібно до того, як електричний пристрій не передає енергію, коли відключений від джерела струму). Звісно, те, що ніколи не відбулося, не може стати таким, що відбулося, дійсним і законним шляхом простого адміністративного рішення. Саме тут лежить занепокоєння про законність висвячення Епіфанія Філаретом», – сказано в документі.

В Албанській Церкві нагадали, що пропонували Фанару формат виліковування Мелітіанського розколу ще в березні 2019 року, одразу після виникнення ПЦУ, і продовжують наполягати на «скликанні Всеправославного Собору, який під проводом Святого Духа повинен врегулювати церковне питання, що зачіпає Православ’я спільноти в усьому світі».

«Головне, в чому всі переконані, є те, що Божественна Євхаристія, Апостольське Спадкоємство і Соборність є нерозривними основами Православної єдності, і прагненням нашим є мир і єдність у Православ’ї по всьому світу», – заявили в Синоді Албанської Церкви.

Количество просмотров: 25

Цей запис також доступний на: Russian

Об авторе

ОСТАННІ ПОДІЇ

КАЛЕНДАР НОВИН

Апрель 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Відео-новини єпархії

ПРИЄДНУЙТЕСЬ ДО НАС

Помітили помилку?

Виділіть текст з помилкою і натисніть
Дякуємо за допомогу!